​T.C. UŞAK 1.(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 2017/16 SATIŞ TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Tarih: 08-09-2017

​T.C. UŞAK 1.(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 2017/16 SATIŞ TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI T.C.
UŞAK
1.(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2017/16 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:
Uşak Dikilitaş Mahallesi 8. Gir ne Sokak No:5 adresinde bulunan 1463 ada 32 parsel sayılı 126,888 m2 miktarlı arsadır, parsel üzerinde zemin katlı evin mevcut olduğu, 100 m2 miktarlı bitişik nizamda basit yığma kargir yapı tarzında gelişigüzel yapılmış, dış giriş kapısı demir doğrama, merdivenleri dökme mozaik kaplı, içi ve dış cephesi sıvalı ve boyalı, çatısı ahşap ve kiremit örtülü, soba ile ısıtmalı yaklaşık 34 yıllık olduğu, giriş hölü ön cephede salon ve arasında ahşap kapı ve camekan ile bölünmüş oda, ayrıca 2 oda, mutfak, banyo ve wc bölümlerinden ibaret salon ve odaların yer döşemeleri eski cilasız rabıta tahta kaplı, duvarları sıvalı ve plastik boyalı, tavanı kireç badanalı, mutfak mermerit tezgahlı, altı ve üzeri suntadan mebran kapaklı mutfak dolaplı, yer döşemeleri karo seramik duvarları kısmen karo fayans kaplı, mutfaktan arka bahçeye çıkılan demir doğramalı kapı mevcut, ıslak hacimlerin zeminleri karo seramik, duvarları kısmen karo fayans kaplı, dış kapısı ve iç kapıları renkli boyalı ahşap pencereleri plastik doğramalı ve demir korkuluklu, binanın ön cepheye bakan iki odasının altında yarım bodrumu olup, bu kısımlar odunluk, kömürlük olarak kullanılmakta, mevkii olarak her türlü alt yapı hizmetlerinden faydalanmakta yakın çevresinde mesken amaçlı 1-2 katlı binalar mevcut, Fatih İÖ Okulu, Vidinlioğlu camii gibi kamusal alanlar bulunmakta şehir merkezine yaklaşık 1,60 kmç Mesafede, imar planında bitişik nizamda 2 kata müsaadeli konut alanına isabet etmekte, muhammen bedeli 110.280,00 TL’dir.
1.Satış Günü: 23.10.2017 günü 10.00 – 10.10 arası
2.Satış Günü: 22.11.2017 günü 10.00 – 10.10 arası
Satış Yeri: Uşak 1. Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu
Satış Şartları:
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/16 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 22.08.2017
Not: İş bu satış ilanı tüm paydaşlara tebliğe çıkartılmış olup tebliğ edilemeyenlere de tebliğ niteliğindedir.
 

Paylaş
Yorumlar - Bu Habere 0 Yorum Yapılmış.
Düşüncelerini Paylaş !