Vali Salim Demir "Banaz ilçesi önemli bir potansiyeli barındırıyor"

Tarih: 03-10-2017

Vali Salim Demir Vali Salim Demir, çeşitli inceleme ve ziyaretlerde bulunmak üzere Banaz ilçesine gitti.
 
İlk olarak Banaz Kaymakamlığını ziyaret eden Vali Salim Demir, hükümet konağı önünde Kaymakam İrfan Demiröz ve ilçe protokolü tarafından karşılandı.
 
Kaymakam İrfan Demiröz'den ilçenin durumu hakkında brifing alan Vali Demir gazetecilere yaptığı açıklamada Banaz, ilçesinin en kalabalık nüfusu barındırmakla birlikte sahip olduğu potansiyellerle de büyük önem arz ettiğini ifade etti.
 
Vali Demir konuşmasına şöyle devam etti, "İlçemiz sınırları içinde yer alan Hamamboğazı termal kaynakları, ilçe genelindeki ormanlık alanları, yayla turizmine uygun arazi yapısı, sanayisi, İzmir-Ankara karayolu ve demiryolu üzerinde olması dolayısıyla ulaşım kolaylığı Banaz ilçemizi ön plana çıkaran unsurlardır. Bize düşen, başta Kaymakamlığımız olmak üzere belediye başkanlığı, İl Özel İdaresi ve tüm kamu kuruluşları olarak İl Genel Meclisi Başkan ve üyeleri ile işbirliği içinde Banaz ortak paydasında, hizmetlerimize devam etmemiz olacaktır. Hizmetlerimizin sağlıklı yürümesi için olmazsa olmaz olarak düşündüğümüz en önemli nokta, bu hizmetlerin birlik ve beraberlik içerisinde sunulmasıdır.  Daha önce de ifade ettiğim gibi bir yerleşim yerinde hizmetler elbirliği ile, işbirliği ile, gönül birliği  ile yürütülür ise bunun önünde dağlar dayanmayacağı için başarı elde edilmiş olur. Bu anlayışla, tüm sektörlerde Banazımızla ilgili her türlü faaliyeti el birliği ile yürütmeye devam edeceğiz" dedi
 
Kaymakamlık ziyaretinin ardından Banaz Belediyesi'ne geçen Vali Salim Demir, Belediye Başkanı Zafer Arpacı'dan yapılan çalışmalar ve projeler hakkında bilgi aldı.
 
Belediye ziyaretinin ardından Vali Salim Demir, İlçe Jandarma Komutanlığı, eski devlet hastanesi ve toplum sağlığı merkezi, yeni devlet hastanesini ziyaret etti, tedavi gören hastalara geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. Vali Demir ayrıca yeni yapılması planlanan ilçe jandarma komutanlığı hizmet binasının yer alacağı arazide,  Hatıplar ve Kızılcaören köyleri mevkilerinde yapılması düşünülen Organize Sanayi Bölgesi arazilerinde ve Banaz Çayı Projesi alanında incelemelerde bulundu.

Vali Demir'e ziyaretleri sırasında İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder, İl Jandarma Komutanı Albay Yalçın Baysal, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Nacar, daire müdürleri ve ilçe protokol üyeleri eşlik etti.

Paylaş
Yorumlar - Bu Habere 0 Yorum Yapılmış.
Düşüncelerini Paylaş !