UŞAK’TA YAŞANAN SEL VE SU BASKINLARI YENİDEN DEĞERLENDİRİLDİ

Tarih: 03-10-2017

UŞAK’TA YAŞANAN SEL VE SU BASKINLARI YENİDEN DEĞERLENDİRİLDİ Uşak Valisi Salim Demir başkanlığında oluşturulan  "Uşak Valiliği Kriz Masası", hafta sonu akşam saatlerinde yağan aşırı yağmur sonucu Uşak’ta yaşanan sel ve su baskınını yeniden değerlendirdi.

Vali Salim Demir Başkanlığındaki kriz masası toplantısına, Vali Demir’in yanı sıra Vali Yardımcısı İsmail Gürsoy, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mehmet Fatih Namık Öztürk, DSİ 23. Şube Müdür.V. Hasan Cenk Çetin, İl Defterdar V. Birsen Tokaç ile AFAD, Uşak Belediyesi itfaiyesi ve İl Emniyet müdürlüğünden yetkililer katıldı.

METREKAREYE 26 KG YAĞIŞ GERÇEKLEŞTİ

Uşak Valiliği Kriz masası  olayın yaşandığı saatlerde ivedi olarak yaptığı toplantının ardından, tekrar toplanarak durum değerlendirmesi yapıp önümüzdeki dönemlerde olası benzer afetlere karşı alınacak tedbirleri görüştü.Cuma günü akşam saatlerinde Uşak şehir merkezine çok kısa bir süre içinde metrekareye 26 kilogram yağmur yağmış, dolayısıyla ulaşımda aksamalar yaşandığı gibi, bazı bölgelerde, ağırlığı konut olmak üzere 150 civarında ev ve işyerini su baskınından etkilenmiştir. Uşak Belediyesi itfaiye ekipleri, AFAD ekipleri ve emniyet güçleri, olay cereyan eder etmez müdahalelere başlamış olup, su baskınına maruz kalan ev ve işyerlerindeki suyu tahliye çalışmaları gerçekleştirildi.

Paylaş
Yorumlar - Bu Habere 0 Yorum Yapılmış.
Düşüncelerini Paylaş !