Uşak'ta 5 bin kişilik aşure dağıtıldı

Tarih: 11-10-2017

Uşak'ta 5 bin kişilik aşure dağıtıldı Uşak Belediyesi muharrem ayı nedeniyle Tiritoğlu Parkı'nda 5 bin kişilik aşure dağıtımı yaptı.

Uşak Belediyesi şehir genelinde yürttüğü çalışmaların yanı sıra önemli gün ve haftaları da aksatmıyor. Bu kapsamda belediye tarafından kurulan kent merkezindeki stantta aşure dağıtım etkinliği düzenledi.

Aşure dağıtım etkinliğine yoğun ilgi gösteren Uşaklılara eşi Halime Cahan ve kızı Zeynep ile birlikte aşure ikramında bulunan Başkan Cahan, aynı sofraya oturmak ve aynı lokmayı paylaşmak adına bu tip faaliyetlere önem verdiklerini belirtti.

Alanda bulunan vatandaşlarla dertleşen ve sorunlarını dinleyen Başkan Cahan, "Milli ve manevi günlerimizde birlik ve beraberlik ruhumuz en üst noktalara çıkıyor. Burada da halkımızın yoğun bir ilgisi oldu. Onlarla bir olmak, gönül gönüle vermek bizleri ayrıca mutlu etti. Her görüşten insanımızla, her düşünceden vatandaşımızla bir ve beraberiz." açıklamalarında bulundu.

Zor dönemlerden geçildiğine vurgu yapan Başkan Cahan, "Rabbim bir daha ümmetimizi böyle fitnelere maruz bırakmasın. Birlik ve beraberliğimiz, kardeşlik ve dostluğumuz daim olsun." dedi.

Aşure günü dolayısıyla kent merkezinde yapılan etkinliğe Belediye Başkanı Nurullah Cahan ile birlikte İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Nacar, Uşak Belediye Başkan Yardımcıları Hüseyin Ufuk Uğur ile Hakan Uludağ, Belediye Meclis üyeleri ve daire müdürleri katıldı.

Paylaş
Yorumlar - Bu Habere 0 Yorum Yapılmış.
Düşüncelerini Paylaş !