Vali Salim Demir, İl Jandarma Komutanlığını ziyaret eden Mehmet Akif İnan İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri ve askerlerle bir araya geldi

Tarih: 23-11-2017

Vali Salim Demir, İl Jandarma Komutanlığını ziyaret eden Mehmet Akif İnan İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri ve askerlerle bir araya geldi Vali Salim Demir öğle yemeğinde İl Jandarma Komutanlığını ziyaret eden Mehmet Akif İnan İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri ve askerlerle bir araya geldi.
 

Vali Salim Demir, İl Jandarma Komutanlığını ziyareti sırasında “Değerler Eğitimi” kapsamında işlenen “vatan sevgisi” konusu ile ilgili olarak İl Jandarma Komutanlığına  gelen Mehmet Akif İnan İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri ile sohbet etti.
 
Vali Salim Demir konu ile ilgili yaptığı değerlendirmede: “Aziz Türk Milleti için Orta Asya’dan bugüne vatan sevgisi hep canımızdan bile kutsal olarak görülmüştür ve öyle olmaya devam edecektir. Bizim için vatan, her şeyin önünde gelir. Çünkü vatan olmazsa özgürlük olmaz, millet olmaz, değerler olmaz; dolayısıyla yok olur gideriz. Bizler vatan sevgisini en önde tutarak gerektiğinde vatan için seve seve canımızı vermek suretiyle tarih boyunca sayısız zaferlere imza atmış bir milletin mensubuyuz.  Milyonlarca vatan evladının şehit kanı ile vatanımız olan bu topraklar, siz gelecek nesillerimiz olan gençlerimizin yüreğindeki vatan sevgisi ile de ilelebet vatanımız olarak kalacaktır. Vatan sevgisinin yüceliği ailemizde başlamak üzere okullarımızda perçinlenmektedir.  İşte bu şekilde vatan sevgisiyle yetişerek her türlü koşulda azimli mücadelesi ile bu cennet vatanı koruyan Mehmetçiğimiz bizlerin huzur içinde yaşamasını sağlamaktadır. Mehmetçiğimize bu kutsal mücadelelerinden dolayı şükranlarımızı sunuyor, şehitlerimize Cenab-ı Hak’tan rahmet,  gazilerimize de şifalar diliyoruz.
 
Biz Türkiye Cumhuriyeti olarak büyük ve güçlü bir devletiz. Ancak, unutmayalım ki bize düşmanlık besleyen ülkeler ve onların maşaları içimizdeki hainler boş durmamakta; ülkemize karşı her türlü saldırıyı gerçekleştirmektedir. Bu nedenledir ki vatanımızı sevmemiz, vatanımızı korumamız gerekir. Vatanı korumak da sadece asker ve polisimizin değil hepimizin öncelikli görevidir. Siz öğrencilere düşen, vatanı sevmenin yanında düşmanlarımızı iyi tanımanız, her konuda milli olmaya yönelmeniz, FETÖ ve PKK gibi alçak terör örgütlerine asla ve asla meydan bırakmamanız, onlara karşı uyanık olmanız gerekir. Atalarımızın kanı ile kazanılan bu vatan, sizlerin vatan sevgisi ile göstereceğiniz azimli çalışmalarla her geçen gün daha da yükselecektir.” dedi.
 
Vali Salim Demir, değerlendirmesinin ardından beraberindeki İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder, İl Jandarma Komutanı J. Albay Yalçın Baysal,  İl Jandarma Komutan Yardımcısı Hikmet Us ile birlikte İl Jandarma Komutanlığında görevli askerler ve ziyarete gelen Mehmet Akif İnan İmam Hatip Ortaokulu öğrencileriyle öğle yemeği yedi.

Paylaş
Yorumlar - Bu Habere 0 Yorum Yapılmış.
Düşüncelerini Paylaş !