Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından yapılan tesisler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından hizmete alındı

Tarih: 30-11-2017

Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından yapılan tesisler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından hizmete alındı Uşak'ta Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından yapımı tamamlanan 11 tesis Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın canlı bağlantıyla verdiği talimatla Vali Salim Demir tarafından hizmete açıldı. 

Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen "Orman ve Su İşleri Bakanlığı Toplu Açılış Töreni" kapsamında Uşak'taki 11 tesisin hizmete alınması için Uşak Kentsel Dönüşüm alanında tören düzenlendi.

Törene Vali Salim Demir'in yanı sıra Belediye Başkanı Nurullah Cahan, DSİ 2. Bölge Müdürü Ali Fuat Eker, Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sayın Dalkıran, protokol üyeleri, daire müdürleri ile vatandaşlar, canlı bağlantıyla Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi'ndeki töreni takip etti.
 Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın canlı bağlantıdaki talimatıyla Vali Demir, butona basarak tesislerin açılışını yaptı.

Açılışını gerçekleştirdiği yatırımlarla ilgili bilgi veren Vali Salim Demir: “Uşak’ın kentsel dokusuna katkı sağlayacak, Uşak’ın imaj projelerinden birisi olan “Dokuzsele Deresi Islah Projesi”nin açılışını yapmaktan şehrim adına büyük mutluluk duyuyorum. Uşak’ın hayal projesi olan ve uzun zamandır beklenen ıslah projesi ile şehir merkezinin ortasından geçen 9 km’lik dere ıslah edilmiş olup, bundan böyle Dokuzsele Deresi inciden bir gerdanlık gibi akacak. Ayrıca yıl içinde Orman ve Su İşleri Bakanlığımızca Uşak’a aralarında 2 baraj ve 2 göletin de bulunduğu toplam 11 tesis daha kazandırılmıştır. Uşak’a kazandırılan bu tesislerle birlikte 375 tesisimizin ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Vali Salim Demir sözlerine şöyle devam etti : “DSİ tarafından Uşak’ta tamamlanan tesislerle 6 milyon 349 bin metreküp su depolayarak toplam 1.180 dekar zirai araziye sulama suyu sağlanacaktır.  Yine şehir merkezi, 1 ilçe, 2 mahalle ve 4 köyü taşkın zararlarından koruyacağız. Ayrıca bu açılış merasiminde Bakanlığımıza bağlı Orman, Doğa Koruma ve Milli Parklar ile Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce yapımı tamamlanan tesis ve çalışmaları da hizmete alacağız. Bu eserler arasında ise yeni orman yolları, ağaçlandırma, orman köylüsüne destek, fidan üretimi, korunan alanların altyapılarının iyileştirilmesi gibi çalışmalar ve otomatik meteoroloji gözlem istasyonları yer alıyor. Bütün bu eser ve çalışmaların toplam yatırım bedeli 104 milyon TL’yi geçmektedir.”

Paylaş
Yorumlar - Bu Habere 0 Yorum Yapılmış.
Düşüncelerini Paylaş !