Güney Kore Savunma Ataşesi Jaesic Park ve beraberindekiler Vali Salim Demir'i makamında ziyaret etti

Tarih: 04-12-2017

Güney Kore Savunma Ataşesi Jaesic Park ve beraberindekiler Vali Salim Demir'i makamında ziyaret etti Güney Kore Savunma Ataşesi Jaesic Park, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Genel Sekreteri Beyazıt Yumuk, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Uşak Şube Başkanı İsmail Soyöz ve beraberindekiler Vali Salim Demir’i makamında ziyaret etti.
 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Vali Salim Demir yaptığı değerlendirmede: “Sizleri Uşak'ta görmekten ve misafir etmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Kore ile ilgili ülkemizin birçok insanın farklı anıları var. Bunların bir kısmı Türk Ordusunu temsilen orada sizlere gelip destek olan askerlerimiz, bir kısmı da bu askerlerimizin yakınları.
 
1950 yılında Türk Ordusunun Güney Kore’ye yardım amacıyla birlik göndermesi ile iyi bir seviyeye gelen Türkiye-Kore dostluğu yıllar geçtikçe kuvvetlenerek devam etmektedir. Bugünden sonra da İnşallah ülkelerimizin dostluğu ve ilişkileri artarak devam edecektir. Bu dostluğun daha da kuvvetlenmesi için hem biz hem siz katkı sağlamaya devam etmekteyiz. Siz Koreli yetkililere de bu dostluk ilişkileri geliştirme çabalarınızdan dolayı ayrıca teşekkür ediyoruz.
 
Her zaman barıştan yana olan Türk Milleti, tüm dünya milletleriyle dostane ilişkiler içinde olma gayretindedir. Ancak bazı milletlerle tarihte yaşanan önemli ilişkiler nedeniyle ayrı bir dostluk ilişkisi içinde olunmaktadır. İşte Kore de çok iyi ilişkiler içinde olduğumuz ülkelerin en ön saflarında yer almaktadır.
Kore’de gösterdikleri askeri başarılar ve insani davranışlarla Türk Milletini ve Türk Ordusunu en iyi şekilde temsil ederek adlarını tarihe altın harflerle yazdıran Kore şehitleri ve gazilerine bir kez daha şükranlarımızı sunuyoruz. “dedi.
 
Vali Salim Demir, konuşmasının ardından misafirlerine Uşak kilimi ve Uşak battaniyeleri hediye etti.

Paylaş
Yorumlar - Bu Habere 0 Yorum Yapılmış.
Düşüncelerini Paylaş !