UŞAK TURİZM TANITMA VE SİVİL TOPLUM KURULUŞLARIYLA İŞBİRLİĞİ KOMİSYONU GAZETECİLER CEMİYETİ’Nİ ZİYARET ETTİLER

Tarih: 02-01-2018

UŞAK TURİZM TANITMA VE SİVİL TOPLUM KURULUŞLARIYLA İŞBİRLİĞİ KOMİSYONU GAZETECİLER CEMİYETİ’Nİ ZİYARET ETTİLER İl Genel Meclisi bünyesinde bulunan üyelerden oluşan 5 kişilik Uşak Turizm Tanıtma ve Sivil Toplum Kuruluşlarıyla İşbirliği Komisyonu üyeleri Uşak Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Abdurrahman Yavuz’u ziyaret ederek,çalışmaları hakkında bilgiler verdiler.

Uşak Turizm Tanıtma ve Sivil Toplum Kuruluşlarıyla İşbirliği Komisyonu Başkanı İbrahim Cevher’in yanısıra,diğer üyeler Selim Saka,H.Hüseyin Erdem,Şahin Erdoğan,Tarık Coruk Uşak ve yöresinde kültür ve turizm envanterinde kaydı bulunmayan yerleri bulup, bunları kayıt altına alarak sahip çıkmak,Uşak’ın tanıtımına katkıda bulunmak için çalışmalar yürüttüklerini belirttiler.Uşak ve çevresindeki köy muhtarlarından alınan bilgiler doğrultusunda,şimdiye kadar kayıt altına alınmamış,Turizm İl Müdürlüğü envanterine kayıtlı bulunmayan yerleri gezip görerek,buraların Uşak turizmine kazandırılmasını amaçladıklarını belirten üyeler,şimdiye kadar başta Karahallı Külköy’de 23 odalı yere altı binası,Banaz ilçesinde su kemerleri,su kanallları,Ulupınar Pabuçdamı mahallesinde Sırçalı Dam’ı,Eşme ilçesinde bulunan Aydınlı köyündeki Kapadokya benzeri oluşumları,tesbit ederek Uşak Turizm envarterine kayıtlarını sağladıklarını belirttiler.

İBRAHİM CEVHER;”BİR YOL HARİTASI ÇIKARMAK İSTİYORUZ”
Uşak Turizm Tanıtma ve Sivil Toplum Kuruluşlarıyla İşbirliği Komisyonu Başkanı İbrahim Cevher,asıl amaçlarının Uşak’ın bir yol haritasının çıkarılması olduğunu söyleyerek; ”Öncelikli olarak üniversitemize okumaya gelen öğrencilerimize yönelik,kentin tanıtımını sağlayacak çalışmalar içindeyiz. Hemen her yıl 4-5 bin öğrenci mezun olup Uşak’tan gidiyor ama Uşak’ın tarihi ve turistik yerlerini bilmeden tanımadan, görmeden ayrılıyorlar. Uşak’ın cafelerini, mecburiyet caddesini,apartlarını biliyorlar ama gezilecek yerlerini bilmiyorlar. Uşak’ı tanımadan gidiyorlar. Önümüzdeki kayıt döneminden başlamak üzere, belirli gruplar halinde otobüslerle bu öğrencilerimize Uşak’ın tarihi ve kültürel bölgelerini  gezdireceğiz. Özellikle sosyal medyayı çok iyi kullanan bu öğrencilerimiz,bu sayede Uşak’ın da tanıtımına büyük katkı sağlayacaklardır”dedi.

BAŞKAN YAVUZ;”TARHANA BABA KADAR OLMADIK”
Uşak Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Abdurrahman Yavuz ise ,kentin tanıtımı konusunda şimdiye kadar başarılı olunamadığını belirterek;”Maalesef Uşak’ın tanıtımı ile ilgili şimdiye kadar yapılan çalışmalar bir arpa boyu kadar, yok denecek kadar az. Tarhana Baba kadar bile olamadık. Hemen her gün binlerce kişinin gelip geçtiği ve kentin içinden geçen Ankara-İzmir yolu üzerinde bile bir tane Uşak’ın tanıtımı ile ilgili bir çalışma yok. Garaj kavşağına konan saatli görsel, 50 sene önce Dörtyol kavşağında vardı. Uşak’ın tanıtımı bu bakış açısıyla yapılamaz. Umarım Sayın Valimiz başkanlığında kurulan yeni oluşum bu konuda öncülük yaparak, Uşak’ın tanıtımını gerçekleştirir. Sivil toplum kuruluşu olarak bizler üzerimize düşen görevi yerine getirme konusunda her zaman hazırız”dedi.

Paylaş
Yorumlar - Bu Habere 0 Yorum Yapılmış.
Düşüncelerini Paylaş !