Vali Salim Demir, "Halk Buluşmaları Programı" kapsamında Müjde İlkokulunda Karaağaç Mahallesi TOKİ 4.Etap sitesi sakinleriyle bir araya geldi.

Tarih: 04-01-2018

Vali Salim Demir, Vali Salim Demir, "Halk Buluşmaları Programı" kapsamında Müjde İlkokulunda Karaağaç Mahallesi  TOKİ 4.Etap sitesi sakinleriyle bir araya geldi.

Halk buluşması programına Vali Salim Demir'in yanı sıra Vali Yardımcısı Mehmet Hulusi Kaya, İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder, kurum müdürleri,  öğretmenler  ve vatandaşlar katıldı.
 
Toplantının başlangıcında bir konuşma yapan Vali Salim Demir: “Siz mahalle sakinlerinin dertlerini, istek ve şikayetlerini birinci ağızdan dinlemek ve sorunlarınıza en kısa sürede çözüm bulmak amacıyla gerçekleştirmeye başladığımız ‘Halk Buluşmaları Programı’ kapsamında burada bulunmaktayız. Bugün burada ilgili kurum müdürlerimiz kendi görev alanları ile ilgili verilen hizmetler hakkında bilgi verecek. Sonrasında ise sizlerin taleplerini dinleyip istişarede bulunacağız. Siz vatandaşlara hizmet için var olan Devletimiz, inanın taleplerinizin yerine getirilmesi için azami gayreti gösterecektir.
 
Halk buluşmalarını özellikle okullarımızda düzenliyoruz. Çünkü okullarımız, öğrencilerimizin derslerine katkılar sağlamanın yanında onların, ailelerinin ve yakın çevresinin her türlü sorunlarıyla ilgilenmek durumunda. Bu konuda da okul müdürlerimize, müdür yardımcılarımıza ve öğretmenlerimize çok önemli görevler düşüyor.  Tabii biz de Valilik ve diğer il müdürlükleri olarak onları her zaman desteklemeye devam edeceğiz." dedi. 
 
Devletin vatandaşlarımıza yönelik hizmetlerinin son yıllarda artarak devam ettiğini ifade eden Vali Salim Demir, "Daha önce de çeşitli toplantılarda gururla ifade ettiğim gibi, bugün sosyal devlet anlamında dünyanın en büyük devleti Türkiye’dir. Tabi bunu yeterli görmüyoruz, Devlet olarak vatandaşlarımızın her alanda yaşam standardını en üst seviyelere çıkarmak için gayret göstermeye devam edeceğiz. Vatandaşlarımızın da verilen hizmetler ve yapılan yatırımların takipçisi olması ve yatırımlara sahip çıkması gerekmektedir.” dedi.
 
Konuşmaların ardından, vatandaşlar söz alarak sorun ve  taleplerini dile getirirken, ilgili il müdürleri tarafından kendi görev ve yetki alanlarındaki hizmetler hakkında vatandaşlara bilgi verilip, vatandaşların soruları yanıtlandı.

Paylaş
Yorumlar - Bu Habere 0 Yorum Yapılmış.
Düşüncelerini Paylaş !