ZEKA'nın GEKOP ve ÇEDEP mali destek programları bilgilendirme toplantısı UTSO’da yapıldı

Tarih: 09-01-2018

ZEKA'nın GEKOP ve ÇEDEP mali destek programları bilgilendirme toplantısı UTSO’da yapıldı Zafer Kalkınma Ajansı tarafından hazırlanan ve Kalkınma Bakanlığınca onaylanan 2018 Yılı Proje Teklif Çağrıları olan Gelişen KOBİ Mali Destek Programı (GEKOP) ile Çevre ve Enerji Altyapı Mali Destek Programı (ÇEDEP) bilgilendirme toplantısı UTSO’da yapıldı.
 

UTSO Meclis Salonunda gerçekleştirilen toplantıya Vali Salim Demir’in yanı sıra UTSO Yönetim Kurulu Başkanı Suat Selim Kandemir ile protokol üyeleriyle kamu kurum ve kuruluş müdürleri ve personeli katıldı.
 
Toplantıda yaptığı açılış konuşmasında devletten ve belirli kurumlardan kaynak almanın en kolay yolunun proje yapmak olduğunu dile getiren Vali Salim Demir, "Proje yapmanın çok kolay olduğunu düşünüyorum. Önce bir fikriniz olacak ve bu fikrinizi bütçeye bağlayacaksınız. Bunun yanında hazırladığınız projenin kurumun sizden istediği formata uygun olmalıdır. Uşak olarak bilim sanayi buluşmasını gerçekleştirmek istiyoruz. Bunun için ciddi çalışmalar yapmayı ve projeler ortaya çıkartmak için fikir birliği içerisindeyiz” dedi.
 
Kalkınma ajanslarının proje formatlarında değişiklik olduğuna dikkat çeken Vali Salim Demir, “Kalkınma ajanslarında güdümlü projeler gündeme geldi. Güdümlü projelerde de kamu kurum ve kuruluşlar ile özel sektör beraber hareket etmektedir. Artık devlet girişimciyi yalnız bırakmıyor. Parasını veriyor, teknik desteği de öncesinde devamında ve sonrasında sağlıyor. Devletimiz için hedefler koymuşsak bu tesadüfen olamaz. Bunun için planlı programlı çalışmalar yapmak gerekir. Buda teşvikler, hibeler için hazırlanan projelerin bilimsel verilere dayandırılması öncesinde ve sonrasında takibinin yapılması planlı, programlı, ciddi çalışmayı gerektirmektedir” diye konuştu.
 
Vali Salim Demir’in konuşmasının ardından Zafer Kalkınma Ajansı Uşak Yatırım Destek Ofisi Uzmanı Halil Güngör Yoldaş tarafından Çevre ve Enerji Altyapı Mali Destek Programı (ÇEDEP) ile ilgili bilgilendirme sunumu yapıldı.

Paylaş
Yorumlar - Bu Habere 0 Yorum Yapılmış.
Düşüncelerini Paylaş !