CHP UŞAK İL BAŞKANLIĞI, 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜNDE BASIN MENSUPLARINA KAHVALTI DÜZENLEDİ

Tarih: 10-01-2018

CHP UŞAK İL BAŞKANLIĞI, 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜNDE BASIN MENSUPLARINA KAHVALTI DÜZENLEDİ CHP (Cumhuriyet Halk Partisi) Uşak İl Başkanlığı, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü’nü unutmadı.

CHP Uşak İl Başkanlığının Mutfak Cafe & Restaurant’ta düzenlemiş olduğu kahvaltıya, CHP Uşak İl Başkanı Nadi Sancar, CHP Uşak Merkez Kadın Kolları Başkanı Ayşe Ayaz ve diğer CHP yönetimi ile basın mensupları katıldı.

Düzenlenen kahvaltı etkinliğinde basın açıklamasında bulunan CHP Uşak İl Başkanı Nadi Sancar şunları söyledi; “Gazeteciler hayatın bir çok alanında, bilgiye ulaşıp sunmak çalışırlar. Günümüzde görsel, işitsel ve yazılı basın, tüm dünyaya olduğu gibi ülkemizde de toplumsallaşma sürecinde önemli rol üstlenmişlerdir. Basın demokrasi’nin temel taşlarından birisidir. Gazetecilik, fedakarlık ve sorumluluk isteyen, zor şartlarda yapılan önemli bir meslektir. Topluma doğru haber verme, objektif, onur, erdem, adalet ve vicdanı bırakmadan önemli bir mesleği icra eden gazeteciler, milletin vicdanına ses olmaktadırlar. Özveri ile görevlerini icra etmeye çalışan gazetecilerin, 2018 yılında daha güzel şartlarda, daha özgür koşullarda çalışmalarını umut ediyorum. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Basın Milletin Müsterek Sesidir” ilkesinden hareketle, toplumun haber alma ihtiyacını zor şartlarda fedakarca karşılayan, demokrasinin güçlenmesine katkıda bulunan gazetecileri, ülkemizin ve ilimizin sorunlarını gündeme taşıyarak, idarecilerin  çalışmalarına da yardımcı olmaktadırlar. Zorlu ve meşakatli görevlerinde, tüm gazetecilere başarılar dileyerek, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlarım. Halen cezaevlerinde tutuklu ve hükümlü olan tüm gazetecilerin, bir an önce özgürlüklerine kavuşmalarını diliyorum” ifalerini kullandı.

Paylaş
Yorumlar - Bu Habere 0 Yorum Yapılmış.
Düşüncelerini Paylaş !