Vali Salim Demir, "Şehit aileleri bize vatanı uğruna canını veren şehitlerimizin emanetidir"

Tarih: 30-01-2018

Vali Salim Demir, 2016 yılında Hakkari'nin Çukurca İlçesinde şehit düşen Piyade Onbaşı Süleyman Aydındağ'ın ailesini Eşme İlçesi Kolonkaya köyündeki evinde ziyaret eden Vali Salim Demir ve eşi Nezahat Demir, Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından tevcih edilen Türkiye Cumhuriyeti Devlet Övünç Madalyasını şehit ailesine takdim etti.
 
Tüm şehitlere Allah'tan rahmet, gazilere de sağlık ve sıhhat dileyen Vali Salim Demir, "Şehit aileleri bize vatanı uğruna canını veren şehitlerimizin emanetidir. Devletimiz ve milletimiz şehitlerimizin emanetlerine bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da sahip çıkmaya devam edecek. Vatandaşımızın güvenliği, ülkemizin bölünmez bütünlüğü için canını feda etmiş aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum, gazilerimize de şükranlarımı sunuyorum" dedi.
 
Ayrıca ziyaret sırasında Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın şehit ailesine gönderdiği mesaj Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mustafa Peltek tarafından okundu.
 
Vali Salim Demir ve eşi Nezahat Demir'e ziyaretleri sırasında Milletvekili Mehmet Altay, İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder ve eşi Şule Ergüder, İl Jandarma Komutanı Albay Yalçın Baysal ve eşi Hülya Baysal, Karahallı Kaymakamı Önder Çengel ve eşi Ayşe Asan Çengel, Eşme Belediye Başkanı Hacı Mustafa Çetin, AK Parti İl Başkanı Mehmet Çakın ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mustafa Peltek eşlik etti.

Paylaş
Yorumlar - Bu Habere 0 Yorum Yapılmış.
Düşüncelerini Paylaş !