TERÖRÜ, GELİR KAYNAKLARI İLE BİRLİKTE İMHA EDECEĞİZ

Tarih: 01-02-2018

TERÖRÜ, GELİR KAYNAKLARI İLE BİRLİKTE İMHA EDECEĞİZ Uşak Emniyet Müdürlüğü,terörü gelir kaynaklarıyla birlikte imha etmek amacıyla çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Bu amaçla yapılan operasyonlarda ele geçirilen 38.880  paket kaçak ve bandrolsüz sigara yakılarak imha edildi.

Uşak Emniyet Müdürlüğü yaptığı yazılı açıklama şöyle;”Vatandaşlarımızın ve gelecek nesillerimizin tütün mamullerinin zararlarından korunmasına, ülkemizde meydana gelen vergi kayıplarının önlenmesine ve yasa dışı tütün mamulü ticaretine konu olan ürünlere el konulmasına, suçun faillerinin yakalanarak suçtan elde ettikleri gelirin terör-organize suç örgütlerine aktarımının engellenmesine yönelik yapılan çalışmalarda yakalanan;
Değişik markalarda toplam (38.880) paket kaçak ve bandrolsüz sigara, İl Emniyet Müdürlüğümüzce oluşturulan imha komisyonu tarafından 30 Ocak 2018 tarihinde Eski Gediz yolu 4. Etap Toki yakınında bulunan Belediye çöp dökme alanında yakılmak suretiyle imha edilmiştir.

Ülkemizin güvenliğine ve ekonomisine yönelik oluşturduğu tehdit ve zararlar nedeniyle tütün mamulleri kaçakçılığı ve toplum nezdinde ulaşılabilirliğinin engellenmesine yönelik mücadelemiz kararlılıkla devam edecektir.”

Paylaş
Yorumlar - Bu Habere 0 Yorum Yapılmış.
Düşüncelerini Paylaş !