Vali Salim Demir, “Kamu hizmetlerinde alacağımız en güzel karşılık vatandaşımızın duyduğu memnuniyettir.”

Tarih: 02-02-2018

Vali Salim Demir, “Kamu hizmetlerinde alacağımız en güzel karşılık vatandaşımızın duyduğu memnuniyettir.” Uşak'ta yaklaşık 4,5 yıldır Vali Yardımcılığı görevini yürüten Mehmet Hulusi Kaya'nın emekliye ayrılması nedeniyle Vali Salim Demir'in ev sahipliğinde veda yemeği düzenlendi.

Has Bahçe Polis Evindeki yemeğe Vali Salim Demir ve onuruna yemek verilen Vali Yardımcısı Mehmet Hulusi Kaya ile birlikte Vali Yardımcıları Sait Topoğlu, İsmail Gürsoy, Vali Yardımcısı ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri  Ömer Kalaylı, İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder, İl Jandarma Komutanı Albay Yalçın Baysal, Hukuk Müşaviri Ayşe Şeyda Çağlar, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Nacar, İlçe Kaymakamları, daire müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve muhtarlar katıldı.

Veda yemeğinde söz alan davetlilerden sonra veda konuşması yapan Vali Yardımcısı Mehmet Hulusi Kaya Uşak’ta görev yaptığı süre zarfından Uşak için güzel çalışmalar gerçekleştirdiklerini bu süreçte başta Vali Salim Demir olmak üzere kendisine destek veren tüm mesai arkadaşlarına teşekkür etti.
 
Emekliye ayrılan Vali Yardımcısı Mehmet Hulusi Kaya’ya Uşak’ta yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür eden Vali Salim Demir davetlilere hitaben yaptığı konuşmada mülki idare amirliğinin büyük bir özveri gerektiren bir meslek olduğunu, zaman mefhumu olmaksızın devlet ve millet için titiz bir çalışma gerektirdiğini ifade ettiği konuşmasına şöyle devam etti:
 
“İnsanlar mutlaka hizmet ettikleri, görev yaptıkları yerlerde çok iyi duygularla güzel hizmetlerle anılmak isterler, dolayısıyla çok meşhur bir sözümüz var derler ki mahkeme kadıya mülk değil. Tabii ki biz kamu görevlileri bulunduğumuz yerden bir gün ayrılacağız başka görevler için veya şu anda Vali yardımcımız Mehmet Hulusi Kaya'nın olduğu gibi kendi isteğimizle emekliye ayrılarak görevimizi tamamlayacağız. Onun için önemli olan kubbede hoş bir seda bırakmaktır. Biz de hem Vali yardımcımız da olduğu gibi hem de tüm kamu personeli adına kubbede hoş bir seda bırakmayı, hepimiz için Cenabı Haktan temenni ediyorum. Bugün bir vali yardımcımız kendi isteğiyle emekliye ayrıldı diğer bir vali yardımcımız da kendi isteğiyle Özel İdare Genel Sekreteri olmak üzere bugün göreve başladı. Bu güzel bir tevafuk, hem emekliye ayrılan Mehmet Hulusi Kaya Vali yardımcımıza da hem de yeni göreve başlayan Ömer Kalaylı Vali yardımcımıza sağlıklı mutlu hayırlı hizmetler bundan sonraki hayatlarında ve kamuya hizmet edecekleri süreçte kolaylıklar ve başarı diliyorum.”
 
Kamu alanındaki işlerin bir bakıma bir bayrak yarışı olduğunu ifade eden Vali Salim Demir, “Biz kamu görevlileri geldiğimiz günde almış olduğumuz hizmet bayrağını daha ilerilere götürmek için gayret ederiz. Bu da insanların tek başına yapacakları bir iş değil onun için biz ümit ederiz ve isteriz ki gittiğimiz her yerde bu hizmet yarışında bize destek olacak hem kamu kesiminde hem de özel sektörde çok destek olsun isteriz. Bizim ecdadımızın da çok güzel bir duası vardır o da şudur: Derler ki Allah iyilerle karşılaştırsın. Vali yardımcımızla, Uşak’ta göreve başladığım altı aydan bu yana çok güzel çalışmalarımız oldu, değerli hizmetlerde bulundu. Bu da benim için ayrıca bir mutluluk vesilesi. Uşak'ın huzurlu bir ortamı var, bunu da daha iyiye, daha ilerilere götürmek için bu bayrak yarışında burada bulunan tüm kamu personeli ile ve sivil kesim temsilcileriyle bu hizmete bizler devam edeceğiz. Eğer bir yerde birlik beraberlik varsa, benim her zaman söylediğim gibi elbirliği, işbirliği ve gönül birliği gerçekleşirse orada işlerin daha iyi gitmesi, bayrak yarışı olarak değerlendirdiğimiz hizmetlerin daha ileri taşınması daha kolay olacaktır.  Bu vesileyle Vali Yardımcımız Mehmet Hulusi Kaya beyefendiye de hem Devletimiz adına hem de Uşaklılar adına bugüne kadar gerçekleştirmiş olduğu tüm hizmetler için de huzurlarınızda teşekkür ediyor, sağlıklı ve huzurlu bir hayat temenni ediyorum” dedi.
 
Yapılan konuşmaların ardından Vali Yardımcısı Mehmet Hulusi Kaya’ya hediye ve üstün başarı belgesi takdim edildi. Düzenlenen veda yemeği toplu hatıra fotoğrafının çekilmesiyle sona erdi.

Paylaş
Yorumlar - Bu Habere 0 Yorum Yapılmış.
Düşüncelerini Paylaş !