EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ SOKAK TİMLERİ GÖREV BAŞINDA

Tarih: 03-02-2018

EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ SOKAK TİMLERİ GÖREV BAŞINDA Uşak Emniyet Müdürlüğü uyuşturucu ve uyarıcı madde ticaretinin önlenmesine ve sokak satıcılarına yönelik yapılan çalışmalarını aralıksız sürdürürken,oluşturulan sokak timlerinin etkisinin oldukça etkili olduğu ortaya çıktı.

Bu kapsamda yapılan çalışmalar sonucunda Uşak Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklama şöyle;

- 30 Ocak 2018 günü saat 23:55 sıralarında Kemal Öz Mahallesi 3.Site Sokak üzerinde seyir halindeki 64*** plakalı araç durdurularak içerisinde bulunan V.K.(32) ve Ü.K.(33) isimli şahıslardan bir fişek halinde yaklaşık 2 GRAM ESRAR maddesi yakalanmıştır. V.K (32) isimli şahsın 1 adet “Uyuşturucu Madde Kullanma ve Bulundurma ” suçundan olmak üzere toplam 4 adet suç kaydı bulunmaktadır.

- 30 Ocak 2018 günü saat 23:45 sıralarında görevlilerimizin durumundan şüphelendiği 45*** plakalı araç Cumhuriyet Mahallesi Orhan Dengiz Bulvarı üzerinde durdurulmuş, araç sürücüsü olan R.A.(36) isimli şahsın aracında yapılan aramada bagaj kısmı ve ön tarafta bulunan küllük kısmında 21 GRAM ESRAR maddesi yakalanmıştır. R.A.(36) isimli şahsın 1 adet “Uyuşturucu Madde Bulundurma” suçundan olmak üzere toplam 2 adet suç kaydı bulunmaktadır.

- 30 Ocak 2018 günü saat 23:00 sıralarında Sokak Suçlarıyla Mücadele ekiplerimizce, Gaziantep Ağır Ceza Mahkemesi tarafından “Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti “ yapmak suçundan aranan B.S.(32) isimli şahıs Dikilitaş Mahallesinde bulunan *** isimli işyeri önünde yakalanmıştır. B.S.(32) isimli şahsın 5 adet “Uyuşturucu Madde Ticareti Yapma ve Sağlama” suçundan olmak üzere toplam 8 adet suç kaydı bulunmaktadır.

Uyuşturucu-Uyarıcı Maddeleri pazarlamaya çalışmak suretiyle geleceğimiz olan çocuklarımızı ve gençlerimizi zehirlemeye ve hayattan koparmaya çalışan suç örgütleri, örgüt üyeleri, sokak satıcıları, maddeleri temin eden ve nakleden veya bu suça her ne sebep olur ise iştirak eden şüpheliler ile en etkin şekilde ve kararlılıkla mücadelemiz devam edecektir.”

Paylaş
Yorumlar - Bu Habere 0 Yorum Yapılmış.
Düşüncelerini Paylaş !