Emniyetten VERGİ KAYIPLARI, FATURASIZ VE KAYITDIŞI TÜTÜN OPERASYONU

Tarih: 03-02-2018

 Emniyetten VERGİ KAYIPLARI, FATURASIZ VE KAYITDIŞI TÜTÜN OPERASYONU Uşak Emniyet Müdürlüğü ekipleri,terör örgütlerinin önemli finans kaynaklarından olan Kaçak ve Bandrolsüz Sigara sevkiyatı ve ticaretinin engellenmesine, vatandaşlarımızın ve gelecek nesillerin tütün mamullerinin zararlarından korunmasına, ülkemizde meydana gelen vergi kayıplarının önlenmesine ve yasa dışı tütün mamulü ticaretine konu olan ürünlere el konulmasına yönelik operasyonlarını sürdürüyor.

Uşak Emniyet Müdürlüğü konu ile ilgili olarak yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi;” suçun faillerinin yakalanarak suçtan elde ettikleri gelirin terör-organize suç örgütlerine aktarımının engellenmesine yönelik, İl Emniyet Müdürlüğümüz, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince yapılan çalışmalarda;İlimiz Atatürk Mahallesi’nde faaliyet gösteren *** Tütüncülük isimli işyerinde faturası ve belgesi ibraz edilemeyen 1.350 PAKET içerisi tütün ile doldurulmuş satışa hazır durumda makaron ve açıkta 50 KİLOGRAM tütün tespit edilmiş ve el konulmuştur.

Olayla ilgili işyeri işletmecisi M.K. (31) isimli şahıs hakkında 5607 Sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu’na muhalefetten adli işlem, 4733 Sayılı Kanununa göre de (422) TL idari para cezası uygulanmıştır.

Ülkemizin güvenliğine ve ekonomisine yönelik oluşturduğu tehdit ve zararlar nedeniyle Kaçak ve Bandrolsüz Sigara Kaçakçılığı ve toplum nezdinde ulaşılabilirliğinin engellenmesine yönelik mücadelemiz kararlılıkla sürdürülecektir.”

Paylaş
Yorumlar - Bu Habere 0 Yorum Yapılmış.
Düşüncelerini Paylaş !