Vali Salim Demir “Hava ve su kirliliğinin önlenmesinde tüm kurumlarımıza önemli vazifeler düşmektedir.”

Tarih: 10-02-2018

Vali Salim Demir “Hava ve su kirliliğinin önlenmesinde tüm kurumlarımıza önemli vazifeler düşmektedir.” İl Mahalli Çevre Kurulu Şubat ayı toplantısı Vali Salim Demir başkanlığında, valilik toplantı salonunda gerçekleştirildi.
 
Toplantıya Vali Salim Demir’in yanı sıra Vali Yardımcısı İsmail Gürsoy, Vali Yardımcısı ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ömer Kalaylı, Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Ünal ve kurul üyeleri katıldı.
 
Toplantı öncesinde açıklamalarda bulunan Vali Salim Demir, çevresel anlamdaki kirliliğin önlenmesi idareciler olarak bizlerin üzerlerine önemli görevler yüklediğini belirterek, “Hava ve su, canlıların hayatlarını sürdürebilmeleri için vazgeçilmez unsurlardır. Havanın ve suyun kirlenmesi canlıların hayatını olumsuz etkilemekte olup hem yerel hem de bölgesel sorunları ortaya çıkarmaktadır. Bu sebeple biz idareciler olarak çevre kirliğinin önlenmesin de daha etkin şekilde görev üstlenmemiz gerekmektedir” dedi.
 
Vali Salim Demir’in konuşmasının ardından Uşak Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ÇED ve Çevre İzinleri Şube Müdürü Mustafa Zorlu tarafından gündem maddelerine yönelik sunum yapıldı.

Paylaş
Yorumlar - Bu Habere 0 Yorum Yapılmış.
Düşüncelerini Paylaş !