METEROLOJİ UYARDI, UŞAK'I SAĞANAK YAĞIŞ ETKİSİ ALTINA ALACAK

Tarih: 27-02-2018

METEROLOJİ UYARDI, UŞAK'I SAĞANAK YAĞIŞ ETKİSİ ALTINA ALACAK Uşak'ta 26 Şubat Pazartesi günü başlayan yavaş tempolu yağmur, yerini sağanak yağışa bıraktı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre Uşak'ın en az 1 hafta daha sağanak yağışla karşı karşıya kalacağı bildirildi.

Uşak genelinde sabah saatlerinde başlayan ve şehir genelinde etkili olan yağış, ikindi vaktinden sonra etkisini arttırarak yerini sağanak yağışa bıraktı. Sağanak yağmura hazırlıksız yakalanan vatandaşlar yollarda ve sığındıkları yerlerde mahsur kaldı.

Trafikte bazı noktalarda sıkışıklar yaşandı. Yaşanan sıkışıklıkları ile mücadele için Uşak Belediyesi ekipleri, şehrin dört bir tarafında çalışmalara başladı. 26 Şubat Pazartesi günü, 2 farklı uyarıyla Uşaklı vatandaşların dikkatli olmasını söyleyen Uşak Belediyesi, mümkün olduğunda toplu taşıma araçlarının kullanılmasına dikkat çekti. Aniden bastıran yağış miktarının fazla olmasına rağmen rögar kapaklarının yenilenmesinden dolayı herhangi bir büyük su birikintisi ve taşkın beklenmiyor. Gece saatlerinde ise sağanak yağmurun yerini karla karışık yağmura bırakacağı tahmin ediliyor.

Murat Dağı çevrelerinde ise gün boyunca kar görülme ihtimali var. Yapılan son tahminlere göre, yağışın önümüzdeki bir hafta boyunca da etkili olması bekleniyor.

Paylaş
Yorumlar - Bu Habere 0 Yorum Yapılmış.
Düşüncelerini Paylaş !