FETÖ’NÜN GAYBUBET EVLERİNE OPERASYON, 5 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Tarih: 27-02-2018

FETÖ’NÜN GAYBUBET EVLERİNE OPERASYON, 5 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI Uşak Emniyet Müdürlüğü FETÖ/PDY terör örgütün il yapılanma modeline yönelik çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Uşak Emniyet Müdürlüğü konu ile ilgili yaptığı açıklamada;” Gaygubet adı verilen bu yapılanmada yer alan birçok isim deşifre edilmesine rağmen halen il genelinde bir organizasyon yapısı ve örtülü faaliyetin devam ettiği, son dönemde kaybettiği kadrolarını korumak amacıyla örgüt lideri F.G tarafından bizzat verilen talimatlar doğrultusunda yeni bir örgütlenme modeli oluşturularak ülke genelinde “Gaybubet” adı altında bir yapılanmaya gittikleri bilinmektedir.

Müdürlüğümüz Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünce FETÖ/PDY terör örgütü kapsamında  “ Gaybubet Evleri “ ile ilgili gizli yapılanmanın çökertilmesine yönelik 22.02.2018 tarihinde ilimizde bulunan Gaybubet Evi yapılanmasına ve firari şahısların bulunabileceği değerlendirilen (4) farklı adrese yapılan operasyonlar neticesinde; (2)’si Aydın, (1)’i Manisa, (1)’i Aksaray ve (1)’i Kayseri illerinden Ağır Ceza Mahkemelerince haklarında yakalama kararı bulunan (5) şüpheli (4 Erkek-1 Kadın) şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır.

Gözaltına alınan şüphelilerin ikametlerinde yapılan aramalar neticesinde;
- 2 Adet Sahte Kimlik,
 -2 adet Sahte Sürücü Belgesi,

Çok miktarda örgütsel doküman ve dijital materyal ele geçirilmiştir.Ele geçirilen 2 adet sahte sürücü belgesinin operasyon sırasında, resim kısımlarının kesildiği ve baca deliklerine atıldığı tespit edilmiş, yakalanan şüpheliler arandıkları illere teslim edilmiştir. Ayrıca, gözaltına alınan (E.K.) isimli şahsın eşi olan (B.K.)’nın, üzerinde resminin bulunduğu sahte sürücü belgesi ele geçirilerek B.K. isimli şahsa Resmi Belgede Sahtecilik suçundan işlem yapılmıştır.   
 

Paylaş
Yorumlar - Bu Habere 0 Yorum Yapılmış.
Düşüncelerini Paylaş !