VALİ DEMİR, 3’Ü 1 YERDE UYGULAMASINI DENETLEDİ

Tarih: 06-04-2018

VALİ DEMİR, 3’Ü 1 YERDE UYGULAMASINI DENETLEDİ Uşak Valisi Salim Demir, ehliyet ve pasaport işlemlerinin Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüklerine aktarılması münasebetiyle ,İl Nüfus Müdürlüğündeki uygulamaları denetledi.

Pasaport ve ehliyet almak isteyen vatandaşlaraın belgelerini veren Vali Demir,vatandaşların memnuniyeti için uygulamanın hayırlı olmasını istedi.

İl Emniyet Müdürlüklerince yürütülen ehliyet ve pasaport başvuru ve tanzim işlemleri, 2 Nisan 2018 itibariyle İl ve İlçe Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüklerine devredildiğini belirten Vali Demir “Vatandaşlarımızın ehliyet, pasaport ve kimlik işlemleri için İl ve İlçe Nüfus Müdürlüklerimizde 3’ü 1 Yerde Uygulaması başladı.Yapılan son yasal düzenlemelerle vatandaşlarımızın iş ve işlemlerini kolaylaştırmak, hızlandırmak, kurum ve kuruluşların asli işlevlerini yerine getirmelerini sağlamak üzere ehliyet ve pasaport işlemleri Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüklerine aktarıldı.

Nüfus ve kimlik işlemleri için İl ve İlçe Nüfus Müdürlüklerine başvuruda bulunan vatandaşlarımızın, yine aynı nitelikte olan pasaport ve ehliyet ile ilgili işlemlerini tek bir çatı altında yerine getirebilmesi öngörülmüştür. Kamuda ‘Tek Adımda Hizmet’ olarak tanımlanan bu hizmet vesilesiyle, İl ve İlçe Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüklerine gelen vatandaşlarımız pasaport, ehliyet ve kimlik başvuru ve işlemlerini artık tek bir noktadan sağlayacaklar. Ayrıca vatandaşlarımızın bu işlemleri rahat ve hızlı bir şekilde yapabilmeleri için; Alo 199 Vatandaş Etkileşim Merkezinden ya da randevu.nvi.gov.tr adresinden randevu alabilecekler” dedi.
 

Paylaş
Yorumlar - Bu Habere 0 Yorum Yapılmış.
Düşüncelerini Paylaş !