PFDK’DAN UTAŞ UŞAKSPOR’A CEZA

Tarih: 06-04-2018

PFDK’DAN UTAŞ UŞAKSPOR’A CEZA Geçtiğimiz hafta Pazar günü, Uşak Bireylül Stadyumunda oynanılan UTAŞ Uşakspor Sultanbeyli Belediyespor maçının ardından, taraftarların neden olduğu olaylarla ilgili PFDK’ya sevk edilen UTAŞ Uşakspor’un cezası belli oldu.

PFDK UTAŞ Uşakspor’a  1 maç seyircisiz oynama cezası verildiğini açıkladı.

UTAŞ Uşakspor 08 Nisan Pazar günü, kendi evinde konuk edeceği Osmaniyespor karşılaşmasına seyircisinden yoksun olarak çıkacak.

PFDK’dan yapılan açıklama şu şekilde;

“36- UTAŞ UŞAKSPOR A.Ş.'nin, 01.04.2018 tarihinde oynanan UTAŞ UŞAKSPOR A.Ş. - SULTANBEYLİ BLD. SPOR TFF 3. Lig 3. Grup müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle takdiren 1 RESMİ MÜSABAKAYI KENDİ SAHASINDA SEYİRCİSİZ OYNAMA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada UTAŞ UŞAKSPOR A.Ş.'nin, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi kulüp olduğu müsabakada 3. kez gerçekleştirilmesinden dolayı 4.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada UTAŞ UŞAKSPOR A.Ş.'nin, merdiven boşluklarının boş bırakılmamasından nedeniyle takdiren 5.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına karar verilmiştir”.

Paylaş
Yorumlar - Bu Habere 0 Yorum Yapılmış.
Düşüncelerini Paylaş !