UŞAK KENT SANAT TİYATROSUNA BAŞARI ÖDÜLÜ

Tarih: 04-05-2018

UŞAK KENT SANAT TİYATROSUNA BAŞARI ÖDÜLÜ Uşak Kent Sanat Tiyatrosunun hazırladığı sezonun en başarılı komik oyunlarından biri olan "Can ile Murat Kardeşler" adlı tiyatro oyunu Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği çocuk tiyatrosu festivalinde davetli olarak sahneye çıktı.

Küçük büyük her yaştaki seyircinin büyük beğenisini kazanan oyun Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Genel Sanat Yönetmeni Handan EKİCİ'nin de plaket ödülüyle onurlandırıldı.

Uşak Kent Sanat Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Murat GÜNEY konu ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi; ” Uşak ilimizi sanatsal alanda  doğru ve güzel temsil ettiğimizi düşünüyorum. Bizleri onurlandırdılar. Biz de Diyarbakırlı insanları çok sevdik. Diyarbakırlı yetkililer güzel bir misafirperverlik  örneği gösterdiler. Diyarbakırın tarihi ve turistik yerlerini görüp tanımamızı sağladılar. Tüm insanların Diyarbakır’a gidip gezmelerini, oradaki insanların ne kadar misafirperver olduklarını tanımalarını isterim” dedi.

Diğer taraftan Uşak Kent Sanat Tiyatrosunun  Mayıs ayında  Sivaslı ilçesinde  yapılacak olan çocuk festivaline de davetli olarak katılacakları öğrenildi.

Paylaş
Yorumlar - Bu Habere 0 Yorum Yapılmış.
Düşüncelerini Paylaş !