Vali Salim Demir, Hollanda'nın Ankara Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Hendrikus Weststrate’e makamında kabul etti.

Tarih: 29-05-2018

Vali Salim Demir, Hollanda'nın Ankara Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Hendrikus Weststrate’e makamında kabul etti. Vali Salim Demir, ziyarette kentle ilgili Maslahatgüzar Weststrate'e bilgi verirken iki ülke arasındaki ilişkilere değindi.

Türkiye-Hollanda ilişkilerinin uzun bir geçmişe sahip olduğunu, iki ülkenin karşılıklı iyi ilişkilerle, işbirliği içinde  bulunduğunu belirten Vali Salim Demir, Uşak'ın da tarihi ve kültürel değerlerinin yanı sıra güçlü bir ekonomiye sahip olduğunun altını çizerek, Hollanda'dan Uşak’a turist çekmek istediklerini belirtti.
 
Ankara Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Hendrikus Weststrate de yaptığı değerlendirmede Türkiye’yi ve Türk insanını iyi tanıdığını, Türkiye’de yaşamaktan ve görev yapmaktan mutlu olduğunu ifade ederek, iki ülke arasında iyi ilişkilerin daha ileri düzeylere taşınmasını arzu ettiğini ifade etti. Vali Salim Demir’e kabulünden dolayı teşekkür eden Maslahatgüzarı Hendrikus Weststrate Uşak’ta kendisini davet eden Bireylül İlkokulu’nu ardından da müzeyi ziyaret ettiğini belirtti.
 
Ziyaret, Vali Salim Demir ve Ankara Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Hendrikus Weststrate’nin karşılıklı hediye takdimi ve Valilik Şeref defterinin imzalanmasının ardından sona erdi.

Paylaş
Yorumlar - Bu Habere 0 Yorum Yapılmış.
Düşüncelerini Paylaş !