UŞAK'TA SAHTE KİMLİK KULLANAN SUÇ MAKİNESİ YAKALANDI

Tarih: 07-06-2018

UŞAK'TA SAHTE KİMLİK KULLANAN SUÇ MAKİNESİ YAKALANDI Uşak Emniyet Müdürlüğü , bir evde meydana gelen hırsızlık olayı üzerine çalışma başlatarak20 yıl kesinleşmiş cezası bulunan bir kişiyi kıskıvrak yakaladı.

Edinilen bilgiye göre,Uşak'ta bir evde gerçekleşen hırsızlık olayının şüphelisi olarak takibe alınan ve polis ekiplerine M.Y. adına düzenlenmiş kimlik belgesini ibraz eden bir şahıs gözaltına alındı. Gözaltına alınan şahsın çelişkili ifadelerinden şüphelenen ekipler, parmak izi tespiti yaptığında, şahsın ibraz ettiği kimliğin sahte olduğu, 30 adet hırsızlık, dolandırıcılık ve sahtecilik suçlarından arandığı anlaşıldı.

Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, "Yakalanan şahsın, hırsızlık suçundan 3 yıl 7 ay, sahtecilik suçundan 5 yıl, parada sahtecilik suçundan 1 yıl 8 ay olmak üzere toplam 10 yıl 3 ay kesinleşmiş hapis cezası ve 10.000 TL adli para cezası olduğu anlaşılmıştır." ifadeleri kullanıldı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şahıs mahkemece tutuklandı. 
 

Paylaş
Yorumlar - Bu Habere 0 Yorum Yapılmış.
Düşüncelerini Paylaş !