UŞAK BELEDİYE BAŞKANI NURULLAH CAHAN MÜJDEYİ VERDİ; “YENİ SPOR KOMPLEKSİNİN TEMELİNİ CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN ATACAK“

Tarih: 12-09-2018

UŞAK BELEDİYE BAŞKANI NURULLAH CAHAN MÜJDEYİ VERDİ; “YENİ SPOR KOMPLEKSİNİN TEMELİNİ CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN ATACAK“ Geçtiğimiz sezon şampiyon olarak 2.liğe yükselen Utaş Uşakspor’un sezon açılış konserinde Uşaklıları Sanatçı Yıldız Tilbe ile buluşturan Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, burada yaptığı konuşmada , Uşak’ta yeni stadyum ile birlikte yapılacak olan spor kompleksinin temelinin Eylül ya da Ekim ayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından atılacağı müjdesini vermişti. Bu ise aşigolar arasında büyük bir heyecan ve mutluluk yarattı.

ZAMANIN BELEDİYE BAŞKANI ŞANAL ÖZTOP DÖNEMİNDE ÇİMLENDİRİLMİŞTİ

Uşak Valisi Ali Galip Kaya zamanında, artık ihtiyaçlara cevap veremeyen Bireylül Stadı, 1986 yılında zamanın Belediye Başkanı Av.Şanal Öztop döneminde  büyük bir özveri ile çimlendirme çalışmaları yapılarak yeniden kazandırılmıştı.Şimdi ise gerek seyirci kapasitesi ve gerekse de stad zemini ve tribünleri yetersiz kalması gelişen ve güzelleşen Uşaklılara hiç yakışmıyordu. Bu amaçla şimdiki Belediye Başkanı Nurullah Cahan’ın gayret ve çalışmlarıyla hazırlanan yeni stad ve spor komleksinin kısa süre sonra temelinin atılacak olması kentte büyük bir heyecan ve mutluluk yarattı.

BAŞKAN CAHAN’IN MÜJDESİ BÜYÜK HEYECAN YARATTI

Kalfa Korusunda yeni stadyum ile birlikte yapılacak olan spor kompleksinin temelinin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından atılacağı müjdesini de veren Başkan Cahan, yaptığı konuşmada, " Uşakspor'un daha üst liglere yükselmesi için bu sezon iyi bir ekip kurduk ve takımımızın kısa vadede 1. Lig'e, uzun vade de ise Süper Lig'e yükselmesi için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Uşakspor, köklü tarihi ve kendisine gönülden bağlı taraftarıyla daha güzel günler görecektir. Bundan kimsenin şüphesi olmasın" dedi.

Paylaş
Yorumlar - Bu Habere 0 Yorum Yapılmış.
Düşüncelerini Paylaş !