NARKOTİK İHBAR PROGRAMI “UYUMA” HİZMETE AÇILDI”

Tarih: 10-10-2018

NARKOTİK İHBAR PROGRAMI “UYUMA” HİZMETE AÇILDI” Uşak Emniyet Müdürlüğü Uşak’ta hayata geçirilen ve mobil uygulama olarak tasarlanan “UYUMA” Projesiyle vatandaşların karşılaştıkları uyuşturucu ticaretini doğrudan ve en hızlı şekilde bildirilmesini sağlamayı amaçlıyor. Uşak Emniyet Müdürlüğü ‘nün konu ile ilgili yaptığı açıklama şöyle;”Uyuma Mobil uygulamasının en önemli kolaylığı uyuşturucu satışının önlenmesi konusunda farkındalığı arttırması ve vatandaşların etkin desteğinin sağlanmasıdır.

“UYUMA” uygulamasının kurulabilmesi için öncelikle Android ve İOS aracılığıyla “UYUMA” mobil uygulamasının indirilmesi, logoya dokunduktan sonra çıkan menüde sizden istenilen kişisel bilgilerin girilmesi gerekmektedir. Böylece uygulama aktif hale gelecek ve artık sistem kullanılmaya hazır olacaktır. Kayıt aşamasında istenilen kişisel bilgiler kesinlikle gizli tutulacaktır.

Uyuşturucu alışverişi veya pazarlığı ile ilgili şüpheli bir durumla karşılaşıldığında, telefonun uygulama ekranında bulunan uyuma butonuna dokunularak anında ihbar yapılmakta, ihbarın teyidi için telefon ekranına gönderilen “EVET” ve “HAYIR” seçeneklerinden biri tercih edilerek doğrulama yapılmaktadır. İhbarın gerçekleşmesiyle birlikte ilgili birimlerimiz tarafından bildirim yapılan konuma en yakın ekip yönlendirilecektir. UYUMA Programı ile uyuşturucu suçlarıyla daha etkin bir mücadelenin yapılması amaçlanmaktadır.”

Paylaş
Yorumlar - Bu Habere 0 Yorum Yapılmış.
Düşüncelerini Paylaş !