TAVLA İÇİNDEKİ UYUŞTURUCU HAPLARI NARKOTİK KÖPEĞİ 'TORA' BULDU

Tarih: 10-10-2018

 TAVLA İÇİNDEKİ UYUŞTURUCU HAPLARI NARKOTİK KÖPEĞİ 'TORA' BULDU Uşak'ta polisin, 'Torbacı' olarak bilinen sokakta uyuşturucu satan şüphelilere yönelik özel eğitimli narkotik köpeği 'Tora' ile bir eve düzenlediği operasyonda tavla içine saklanmış 650 adet ecstasy uyuşturucu hap ile yakalanıp adliyeye sevk edilen 3 kişiden 2'si tutuklandı.

Uşak'ta polisin, 'Torbacı' olarak bilinen sokakta uyuşturucu satan şüphelilere yönelik özel eğitimli narkotik köpeği 'Tora' ile bir eve düzenlediği operasyonda tavla içine saklanmış 650 adet ecstasy uyuşturucu hap ile yakalanıp adliyeye sevk edilen 3 kişiden 2'si tutuklandı. Diğer 1 şüpheli ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Uşak İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, istihbarat çalışmasıyla İzmir'den Uşak'a yüklü miktarda uyuşturucu madde getireceğini belirledi. Bunun üzerine harekete geçen polis, Sarayaltı Mahallesi'nde uyuşturucu hap sattıkları ileri sürülen kişilerin kaldığı bir eve operasyon düzenledi.

Operasyona özel eğitimli narkotik köpeği Tora da kullanıldı. Tora, evde yaptığı aramada tavla içine poşetler içerisinde saklanmış toplam 650 adet ecstasy uyuşturucu hap ele geçirdi. Evde bulunan şüpheliler A.G. (27), H.B. (21) ve A.B. (30) gözaltına alındı. Polisteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden A.G ile H.B. tutuklanırken, A.B. adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Tutuklanan A.G.'nin daha önce Diyarbakır'da hakkında silahlı terör örgütüne üye olmak suçundan bir süre ceazevinde yattığı bildirildi.

Paylaş
Yorumlar - Bu Habere 0 Yorum Yapılmış.
Düşüncelerini Paylaş !