18.08.2011

İÇİMİZ KAN AĞLIYOR

Son zamanlarda iyice azıtan bölücü terör örgütü olaylarında 12 şehit daha verdik.Bunlardan birisi de 2000-2002 yıllarında Uşak’ta görev yapmış olan Binbaşı Yavuz Başayar.

12 şehidimize Allah’tan rahmet dilerken,yakınlarına ve ailelerine demiyoruz artık,hepimizin başı sağolsun diyoruz.Çünkü,Uşaklısı-İzmirlisi,Vanlısı-Diyarbakırlısı,Konyalısı-Erzurumlusu hiç fark etmiyor.Hepsi bizim evlatlarımız,hepsi bizim kardeşlerimiz hepsi bizim eşimiz dostumuz,bizim ailemizden birileri onlar.Çünkü bu vatan toprakları için ,bizim için kanlarını döktüler ve şehitlik mertebesine yükseldiler.

İçimiz kan ağlıyor elbette.Her zamankinden daha çok ayyıldızlı bayrağımıza sarılmamızın ve güzel Türkiyemizin bölünmez bütünlüğü için tek yumruk olma zamanımızın geldiğini ve hatta geçmekte olduğunun farkında olmalıyız.
 
MİNİK ÇOCUĞUN BAYRAK SEVİNCİ
 
İçimizin kan ağladığı bu günlerde,her üç ayda bir kan verme alışkanlığımı yerine getirmek için dün akşam Atatürk Anıtı önündeki Kızılay çadırına gittim.Doktor Umut Bilgin Koçak,her zamanki güler yüzü ve sevecenliğiyle kan vermeye gelenlerle ilgileniyordu.Rutin işlemleri yaptırdıktan sonra hemşire hanımın kanımı almaya başladığı sırada bir çocuk sesi duydum. Doktor Koçak’ın masasının üzerindeki Türk bayrağını ve Kızılay bayrağını görünce olsa gerek..’Doktor amca bana Türk bayrağı verir misin’diye.Sayın Koçak hemen personeline talimat verdi ve kutular içinden çıkartılan Türk bayrağını 6-7 yaşlarındaki o minik çocuğa verdi.O çocuğun mutluluğunu ve sevinç çığlıklarını görmeliydiniz.O kadar mutlu olmuştu ki anlatamam.İçim cız etti.Bu minicik çocuğumuzun Türk bayrağına karşı duyarlılığının acaba yüzde kaçı bizlerde var veya kimlerde var?Bu sorunun yanıtını arayıp bulduğumuzda, dedelerimizin kanlarıyla kazandığımız bu topraklarımızın kıymetini daha iyi anlayacağız galiba…

 
Yazarın Diğer Yazıları

» ​VALİ DEMİR, ”15 TEMMUZDA FETÖ’NÜN YAPTIĞ Devamı » » ​“CUNTA BOZUNTULARINA DEMOKRASİ DERSİ VER Devamı » » İSTİKLAL MARŞI’MIZA SAYGISIZLIK YAPAN IRA Devamı » » SATILIK DEVLET HEM DE BAHÇELİ Devamı » » YENİ VALİ MEDYAYA ÖNEM VERİYOR’ DEDİK AMA Devamı » » REKTÖR ÇELİK,ÇELİK GİBİ ÇIKTI Devamı » » TANZANYA’DAKİ OKUL SKANDALI Devamı » » UŞAK’A YENİ BİR OLUŞUM GEREKLİ Devamı » » GAZETECİLER GÜNÜNE FRANSIZ KALANLAR.. Devamı » » CAFER ŞAHİN MERKEZE,DERS OLSUN HERKEZE Devamı » » BAYRAM HEDİYESİ Devamı » » UŞAK BU KADAR MI SAHİPSİZ ..? Devamı » » CİNAYET OLAYINDAKİ SKANDALI JANDARMA GÖRD Devamı » » ZAT-I MUHTEREMİN MASKESİ Devamı » » BELEDİYE BAŞKANININ SÖZÜ GEÇMİYOR MU? Devamı » » DANSÖZE POLİS KORUMASI Devamı » » 12 HAZİRAN’DAKİ DEPREM KAÇ ŞİDDETİNDE OLA Devamı » » EMNİYETTEKİ UÇKURUNA DÜŞKÜN POLİSLER Devamı » » ŞU UÇKUR MESELELERİ Devamı » » GAK DESEK OLMUYOR,GUK DESEK OLMUYOR Devamı »