22.08.2011

DANSÖZE POLİS KORUMASI

Öyle ciddi iddialar var ki,bu dansöz kardeşimizin can güvenliğinin olmadığı ve koca şiddetine maruz kalabileceği gerekçesiyle olsa gerek kendisine 2 tane polis koruması verilmiş…

Uşak Olay Gazetesi olarak Uşak’ta yaşanan faili meçhul cinayet olaylarını birkaç kez kamuoyunun dikkatine sunmuş ve yetkililerin bu konuda daha duyarlı olmaları gerektiğini belirtmiştik.
 
13 yıl önceki üç faili meçhul cinayeti bir kenara bırakırsak,son dört yılda meydana gelen 4 faili meçhul cinayet ,bir kayıp olmak üzere 5 kişi kim vurduya gitmişti. Failleri bulunamamıştı.Bunlara en son örnek eşiyle birlikte İsmet Paşa caddesinde gezerken serseri kurşuna hedef olarak hayatını kaybeden İmdat Ünal isimli bir işçiydi.

Neyseki Allah’tan bu işçi kardeşimizin faili bulundu.Olay yerine 800 metre uzaklıkta yapılan düğün sırasında tabancasıyla havaya ateş eden şehir magandasının bir polis memuru olduğu ortaya çıktı.

Daha doğrusu Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin titiz bir çalışması sonucu,İmdat Ünal’ın  katil zanlısının Van’da görev yapan Uşaklı bir polis memuru olduğu belirlendi ve yasal işlem başlatıldı. Kutluyoruz bu olayda katkısı bulunan herkesi ve umuyoruz kim vurduya giden diğer şahısların da failleri bir bir bulunur…
 
DANSÖZE 2 KORUMA
 
Uşak emniyetindeki uçkur olaylarını ara sırada olsa yazdık.Her türlü riski göze alarak kamuoyuyla paylaştık. Bunların en önemlisi S.Y. isimli dansöz olayıydı.S.Y.isimli bir dansöz Emniyet Müdürü Sayın Şahin’in kendisiyle gönül ilişkisi kurmak istediğini iddia etmiş ve bu olaylar Uşak’ta uzun süre tartışılmıştı.Şimdi de bir başka dansöz olayı tartışılmaya başlandı.H.Y. isimli bir başka dansöz eşiyle aralarında çıkan anlaşmazlık sonucu ayrılmışlar.Öyle ciddi iddialar var ki,bu dansöz kardeşimizin can güvenliğinin olmadığı ve koca şiddetine maruz kalabileceği gerekçesiyle olsa gerek kendisine 2 tane polis koruması verilmiş…Olabilir,verilebilir.

Ama bildiğim kadarıyla Anadolu’nun kurucusu olan ve kısa sürede Türkiye’nin sayılı markaları arasına giren firmasıyla birçok kişiye ekmek kapısı açan merhum Orhan Erdoğmuş da, cinayete kurban gitmeden önce polis koruması istemiş ve ama verilmemişti.Umarım yanılıyorumdur….
 
DARISI EMNİYET MÜDÜRÜ ŞAHİN’İN BAŞINA
 
Hemen her yıl yaz sezonu veya kış sezonu yapılan Valiler ve Emniyet Müdürleri kararnameleri öncesi çok dedikodu yayılır. Herhangibir ciddi bilgiye dayanmayan iddialarla , ‘Vali Bey şuraya gidiyormuş, yerine şu geliyormuş. Emniyet Müdürü merkeze alınıyormuş, yerine falanca müdür geliyormuş’diye fısıltı gazetelerinde yazılır çizilir.

En son çıkan Valiler Kararnamesi öncesi de bir takım laflar ediliyordu ama asılsız çıktı.Sayın Özdemir Çakacak koltuğunu korudu.Kendisini kutlarız.Çalışmalarında başarılar dileriz.Darısı Emniyet Müdürü Sayın Şahin’in başına.

Şimdi sıra Emniyet Müdürleri kararnamesinde.Yine fısıltı gazetelerinde yazılıp çizildiğine göre Sayın Emniyet Müdürü Şahin,eski Milletvekili Çetin’in desteğiyle koltuğunu koruyormuş…  

Hayırlısı neyse o olsun.Destekçisi Milletvekili Çetin aylar önce ‘ilk kararnamede gidecek’demişti…Ama bir türlü gidememişti…Demek ki Sayın Şahin’in destekçisi de yanılabiliyormuş.Yoksa bilerek mi yapılıyor bu açıklamalar ve bizler mi yanıltılıyoruz?

Siyasetçinin ve gazetecinin güvenilirlik derecesi ortada.Burası Uşak, her an her şey olabilir de olmayabilir de…Olursa ‘ben demiştim’deriz.Olmazsa da ’ne yapalım olmadı’der geçer gideriz…
 
Yazarın Diğer Yazıları

» ​VALİ DEMİR, ”15 TEMMUZDA FETÖ’NÜN YAPTIĞ Devamı » » ​“CUNTA BOZUNTULARINA DEMOKRASİ DERSİ VER Devamı » » İSTİKLAL MARŞI’MIZA SAYGISIZLIK YAPAN IRA Devamı » » SATILIK DEVLET HEM DE BAHÇELİ Devamı » » YENİ VALİ MEDYAYA ÖNEM VERİYOR’ DEDİK AMA Devamı » » REKTÖR ÇELİK,ÇELİK GİBİ ÇIKTI Devamı » » TANZANYA’DAKİ OKUL SKANDALI Devamı » » UŞAK’A YENİ BİR OLUŞUM GEREKLİ Devamı » » GAZETECİLER GÜNÜNE FRANSIZ KALANLAR.. Devamı » » CAFER ŞAHİN MERKEZE,DERS OLSUN HERKEZE Devamı » » BAYRAM HEDİYESİ Devamı » » UŞAK BU KADAR MI SAHİPSİZ ..? Devamı » » CİNAYET OLAYINDAKİ SKANDALI JANDARMA GÖRD Devamı » » ZAT-I MUHTEREMİN MASKESİ Devamı » » BELEDİYE BAŞKANININ SÖZÜ GEÇMİYOR MU? Devamı » » İÇİMİZ KAN AĞLIYOR Devamı » » 12 HAZİRAN’DAKİ DEPREM KAÇ ŞİDDETİNDE OLA Devamı » » EMNİYETTEKİ UÇKURUNA DÜŞKÜN POLİSLER Devamı » » ŞU UÇKUR MESELELERİ Devamı » » GAK DESEK OLMUYOR,GUK DESEK OLMUYOR Devamı »