15.09.2011

BELEDİYE BAŞKANININ SÖZÜ GEÇMİYOR MU?

Değişen bir şey yok. Belediye başkanının emirleri yerine getirilmedi. Başkanın belediyede sözü mü geçmiyor, yoksa bizlerin yanında göstermelik talimatlar mı verildi çözemedim…

Eski Belediye Başkanı Mesut Apaydın döneminde aylık 600 T.L. bedelle kiraya verildiği için tartışılan ve bizlerin karşı çıkmaları sonucu ,önce aylık kirası 6250 T.L'ye çıkartılan kent içindeki reklam panoları,Belediye Başkanı Ali Erdoğan döneminde yapılan  en son ihalede 31 bin T.L.'ye bir firmada kaldı.

Bu inanılmaz rakamın altından nasıl kalkılabilirdi? Bir takım varyaslonlarla , şartname ve sözleşme hükümleri yok sayılarak,adeta körün gözüne batırılırcasına ve belediyenin de buna seyirci kalmasıyla olabilirdi.Anladığımız kadarıyla böyle de oluyor. 

Kent içindeki reklam panoları sanki her gün, gerek normal ve gerekse de sezeryanla doğum yapıyor, çoğalıyor.Belediye yetkilileri ise buna seyirci kalıyordu.

Cadde-sokak ve kaldırımlardaki reklam panolarının yarattığı görüntü kirliliği kimsenin umurunda  değildi.

Bu durum bizleri rahatsız ettiği için, haksız rekabet ortamı oluştuğu için Belediye Başkanı Erdoğan'ın kapısını çaldık bir grup gazeteci ve televizyoncu ile.
Başkan Erdoğan hemen telefona ve telsize sarıldı,sordu soruşturdu bizlerin tesbiti doğruydu. Talimat verdi. ”sözleşmede yazılı olanların dışındaki fazlalıklar derhal sökülsün ve kontrolünün  kolay olması için de, hepsine numara verilsin”diye.


Aradan 3 hafta geçti eski tas eski hamam. Değişen bir şey yok. Belediye başkanının emirleri yerine getirilmedi. Başkanın belediyede sözü mü geçmiyor, yoksa bizlerin yanında göstermelik  talimatlar mı verildi çözemedim…

Hiç kimsenin haksız rekabete ve belediyeyi zarara uğratmasına göz yumamayacağını hatırlatıyor,takipte olduğumuzu ve olayları izlemeye devam edeceğimizi bir kez daha duyuruyoruz…

KAN VE GÖZYAŞI
 
Eylül ayında otel fiyatları düşer diye bekledik ve sonunda 8 günlük tatil moduna girmeye karar vermiştik ki, kayıp 2 kızkardeşin vahşice öldürülmüş olarak cesedleri bulunmuştu.Katiller de bulunmuştu ancak iddialara göre, bazı ihmaller söz konusuydu ama araştıramamıştık. Bu şok cinayet haberiyle ayrıldık Uşak'tan.

3 kişi her şey dahil 1070 T.L ile 'Önüm arkam,sağım solum rus' konumundaki 8 günlük tatil sonrası geldiğimizde ise,yine kan ve gözyaşıyla karşılaştık.

Bir polisin akıl almaz cinneti sonrası önce oğlunu ,sonra kendisini öldürmesi gerçekten inanılmazdı.Bir ailede,bir çocuğun ateşlediği fitil sonrası oluşan kabus dolu anlar,dakikalar…

Lafı şuraya getireceğim.Bunların üzerine dün akşam bir davete icap ettiğimde karşılaştığım çocuklarımızın ve gençlerimizin traji komik durumları da beni şoke etti.Gençlerimiz mi bizi anlamıyor,yoksa bizler mi gençlerimizi anlamıyoruz?Bu soruların yanıtları,çaresiz anne babaların  durumları. Bunları da  hafta başındaki  yazımda dile getireceğim…..
 
Yazarın Diğer Yazıları

» ​VALİ DEMİR, ”15 TEMMUZDA FETÖ’NÜN YAPTIĞ Devamı » » ​“CUNTA BOZUNTULARINA DEMOKRASİ DERSİ VER Devamı » » İSTİKLAL MARŞI’MIZA SAYGISIZLIK YAPAN IRA Devamı » » SATILIK DEVLET HEM DE BAHÇELİ Devamı » » YENİ VALİ MEDYAYA ÖNEM VERİYOR’ DEDİK AMA Devamı » » REKTÖR ÇELİK,ÇELİK GİBİ ÇIKTI Devamı » » TANZANYA’DAKİ OKUL SKANDALI Devamı » » UŞAK’A YENİ BİR OLUŞUM GEREKLİ Devamı » » GAZETECİLER GÜNÜNE FRANSIZ KALANLAR.. Devamı » » CAFER ŞAHİN MERKEZE,DERS OLSUN HERKEZE Devamı » » BAYRAM HEDİYESİ Devamı » » UŞAK BU KADAR MI SAHİPSİZ ..? Devamı » » CİNAYET OLAYINDAKİ SKANDALI JANDARMA GÖRD Devamı » » ZAT-I MUHTEREMİN MASKESİ Devamı » » DANSÖZE POLİS KORUMASI Devamı » » İÇİMİZ KAN AĞLIYOR Devamı » » 12 HAZİRAN’DAKİ DEPREM KAÇ ŞİDDETİNDE OLA Devamı » » EMNİYETTEKİ UÇKURUNA DÜŞKÜN POLİSLER Devamı » » ŞU UÇKUR MESELELERİ Devamı » » GAK DESEK OLMUYOR,GUK DESEK OLMUYOR Devamı »