13.10.2011

UŞAK BU KADAR MI SAHİPSİZ ..?

Anadolunun reklam filminde oynayanlar müdür oluyormuşdiye haber yapmışsınız.İsterseniz size de reklam filminde rol verelim,siz de bir yerlere müdür olursunuzespirisiyle karışık,serzenişte mi bulundu,yoksa hoş bir sohbet ortamı için mi böyle davrandı tam çözemedim.

Uşak Ticaret Odası'ndaki gelişmeleri Olay Gazetesi olarak kamuoyuna en ince ayrıntılarıyla aktarmaya çalıştık.Bunu yaparken objektif olmaya özen gösterdik.Minik kuşlarımızdan aldığımız bilgilerin doğruluğu ve tartışmasız kabul görmesi,elbetteki önemli.Bir o kadar önemli olan da yazılanların-çizilenlerin hoşgörü ortamında eleştiri olarak kabul görmesi.

Çok önemli bir sivil toplum örgütünde  olup bitenleri ve iddiaları sizlerle paylaştık. Paylaşmaya da devam ediyoruz.

Son yapılan Meclis toplantısında da görüldü ki,ufak tefek tartışmaların ardından sağduyu galip gelmiş ve her şeyin eleştiri noktasında bırakılması, birlik ve beraberlik içinde yola devam edilmesi dilek ve temennileriyle ortak görüşler dile getirilmiş olması çok güzel. Seçim zamanı geldiğinde demokrasi kuralları içinde elbetteki mücadeleler olacaktır ama o ana kadar olaylar dondurulmalıdır. Olup bitenleri kaşımaktansa , üzerlerine sünger çekilmesi Uşak'ın çıkarına olsa gerek.Bakın,Uşak’ın sahip çıkılacak,çözülecek bir çok sorunu var..
 
YARDIM MAKBUZLARINA AYNI PARMAĞIN İZİNİ BASMIŞLAR!
 
Geçtiğimiz haftaya damgasını vuran bir başka olay da ise,Eşme ilçesinde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'nda görevli iki kişi zimmetlerine para geçirdikleri gerekçesiyle tutuklanarak cezaevine gönderilmişlerdi. Bu zanlılardan Metin Y.'nin AK Parti eski milletvekili Mustafa Çetin'in akrabası olduğu ortaya çıktı.Yardım makbuzlarına aynı parmağın izini basmışlar.Müfettişler de makbuzlardaki parmak izlerinden yola çıkarak yolsuzluğu ortaya çıkarmışlar.Demek ki acemilermiş ilk işlerinde yakayı ele vermişler.Uşak siyasetinde çok tartışılan milletvekili Mustafa Çetin'in yeğeni olan müdürün zimmet suçlamasıyla tutuklanmış olması göstermiştir ki;kimden torpilli olursan ol,suçun varsa af yok..
 
ŞEKER FABRİKASI,ÖZEL GİRİŞİMCİLİĞİN SEMBOLÜDÜR SAHİP ÇIKALIM
 
Şeker-İş Sendikası Uşak Şube Başkanı Kenan Tatar ve yöneticileri ,Uşak Gazeteciler Cemiyeti'ni ziyaret ederek,önümüzdeki günlerde satışı söz konusu olan Uşak Şeker Fabrikası'nın satılmaması konusunda gazetecilerden destek istedi.Bizler de yerel medya çalışanları olarak,bu konuda elimizden gelen desteği vereceğimizi,Uşak ekonomisinin ve özel girişimciliğinin sembolü olan  bu fabrikanın özelleştirilmesi konusunda karşı duruşumuzu sürdüreceğimizi söyledik. Umarım bunu hep birlikte başarırız...
 
UŞAK HAVAALANINA DA SAHİP ÇIKALIM
 
Açıldı kapandı, tekrar açıldı.Atlas Jet ile başlayan THY ile süren ve en sonunda da Borajet ile İstanbul uçuşlarının sürdürüldüğü Uşak Havaalanı da ilgi bekliyor. Yaz-boz tahtasına dönen Ankara-İstanbul-Uşak uçuşları olmayacak  duaya amin demek gibi bir şey.

Sayın milletvekillerimiz, Valimiz ve en önemlisi işadamlarımız el ele vererek bu sorunu çözmeliyiz. Trilyonlarca liralık yatırım niye yapıldı, yazık değil mi?
 
GENÇLİK SPOR'A EDEBİYATÇI MÜDÜR OLUR MU OLMAZ MI?
 
Elbetteki olur.Kimyacı da olur,fizikçi de olur, ama sporcu olamaz mı dedik.Hayır.Bizim karşı çıktığımız 2 hafta önce atanan sporun içinden gelen bir ismin yerine,alel acele bir edebiyatçının müdür olarak atanmasıydı. Çünkü sporcu müdür daha koltuğunu ısıtmadan bu operasyonun olacağı konuşuluyordu.Fısıltı gazetelerinde yazılıp çiziliyordu.Bizim için sürpriz olmadı.Sadece süreci etik bulmadık o kadar.Yoksa ne Fatihhan hocanın avukatıyız,ne de Mehmet Hoca'nın düşmanıyız.Kendisine başarılar dileriz.

Ama sayın Erdoğmuş'a takılmadan geçemeyeceğim.Hafta başında Anadolu Turizm'in sertifika törenine katıldık .Kıvrak zekası ve girişimciliği ile firmasını zirveye taşıyan sayın Erdoğmuş'u ayakta alkışlıyorum. Sayın Erdoğmuş toplantı sonrası ayak üstü takıldı bize. 'Anadolu'nun reklam filminde oynayanlar müdür oluyormuş'diye haber yapmışsınız.İsterseniz size de reklam filminde rol verelim,siz de bir yerlere müdür olursunuz'espirisiyle karışık,serzenişte mi bulundu,yoksa hoş bir sohbet ortamı için mi böyle davrandı tam çözemedim.

Ama,Uşak'ın gururu bir firma olan Anadolu'nun reklam filminde bize de rol düşerse elbette seve seve oynarız.İyi de rol yaparım. Aslında ben de edebiyatçıyım. Ama benim müdür olmaya niyetim yok..Hele hele spor ile ilgili bir müdür olmak asla istemem.Allah yazdıysa bozsun.Ne de olsa dilimiz yandı,üfleyerek oturmak lazım oralara…
 
Yazarın Diğer Yazıları

» ​VALİ DEMİR, ”15 TEMMUZDA FETÖ’NÜN YAPTIĞ Devamı » » ​“CUNTA BOZUNTULARINA DEMOKRASİ DERSİ VER Devamı » » İSTİKLAL MARŞI’MIZA SAYGISIZLIK YAPAN IRA Devamı » » SATILIK DEVLET HEM DE BAHÇELİ Devamı » » YENİ VALİ MEDYAYA ÖNEM VERİYOR’ DEDİK AMA Devamı » » REKTÖR ÇELİK,ÇELİK GİBİ ÇIKTI Devamı » » TANZANYA’DAKİ OKUL SKANDALI Devamı » » UŞAK’A YENİ BİR OLUŞUM GEREKLİ Devamı » » GAZETECİLER GÜNÜNE FRANSIZ KALANLAR.. Devamı » » CAFER ŞAHİN MERKEZE,DERS OLSUN HERKEZE Devamı » » BAYRAM HEDİYESİ Devamı » » CİNAYET OLAYINDAKİ SKANDALI JANDARMA GÖRD Devamı » » ZAT-I MUHTEREMİN MASKESİ Devamı » » BELEDİYE BAŞKANININ SÖZÜ GEÇMİYOR MU? Devamı » » DANSÖZE POLİS KORUMASI Devamı » » İÇİMİZ KAN AĞLIYOR Devamı » » 12 HAZİRAN’DAKİ DEPREM KAÇ ŞİDDETİNDE OLA Devamı » » EMNİYETTEKİ UÇKURUNA DÜŞKÜN POLİSLER Devamı » » ŞU UÇKUR MESELELERİ Devamı » » GAK DESEK OLMUYOR,GUK DESEK OLMUYOR Devamı »