19.11.2011

CAFER ŞAHİN MERKEZE,DERS OLSUN HERKEZE

Uşak’ta görev yaptığı 5.5 yılda çeşitli skandallara yol açan ve gelmiş geçmiş en çok tartışılan emniyet müdürü olarak Uşak’tan merkeze alınan Cafer Şahin’in bunca yıllık meslek hayatında çeşitli başarılara imza atmış olması,meslek hayatının son anlarını geçirdiği Uşak’ta, düştüğü ofsayt pozisyonlarına gözümüzü kapatmamızı gerektirmiyordu.Onun için bazıları gibi şakşakçılık yapacağımıza olayları yazdık-çizdik.

Uşak’ta olup biten ve görebildiğimiz olumsuzlukları yazan biri olarak bunun bedelini ödedik,ödemeye de devam ediyoruz.Uşak tarihinin bana göre en şanssız bir dönemiydi;Vali Kayhan Kavas,Belediye Başkanı Mesut Apaydın,Cumhuriyet Başsavcısı Burhan Çobanoğlu ve Emniyet Müdürü Cafer Şahin dönemi.Peki neden?

Devleti temsil eden Vali Kavas,sınava girmeden motor ehliyeti almışsa,halkı temsil eden Belediye Başkanı Apaydın;Uşakspor’un cenaze namazı için Ulucami’nin minaresine çıkıp ezan okumuş,çağrı  yapmış ve sonunda da kulübün kapısına kilit vurulmuş, sorumlulardan hesap sorulamamışsa, bırakın bir dansözün iddialarını,Uşak’ın emniyetinden sorumlu Müdür Şahin,Vali Kavas’ın yanında o zamanki kulüp başkanı tarafından fırçalanabiliyorsa,Cumhuriyet Başsavcısı Çobanoğlu ise, haberlerde kendi ismini yazmayan gazetecileri arayarak hesap soruyorsa,daha ne diyelim?

Sonuç;Vali Kayhan Kavas merkez valisi olarak gün sayıyor.Emniyet Müdürü Cafer Şahin de merkeze çekildi.Başsavcı Çobanoğlu,ağır ceza mahkemesi dahi bulunmayan İstanbul’un bir ilçesinde,piyanist Belediye Başkanı Apaydın ise Ak Parti’nin en kolay kazanabileceği bir seçim döneminde koltuğu MHP’ye kaptırdı ve şimdi İzmir’de radyatör fabrikası işletiyor.

Ama biz  yine buradayız.Hep burada olduk ve olmaya da devam ediyoruz.Bu kentin sahipleri olarak,gördüklerimizi,doğru bildiklerimizi yazmaya,kentimize sahip çıkmaya,bu kentte yaşayan herkesin sesi,kulağı ve gözü olarak görev yapmaya çalışıyoruz.Elbetteki bizim de sevaplarımız-günahlarımız vardır,olacaktır da.Önemli olan yaşadıklarımızdan dersler alabilmektir.Umarım,Uşak olarak her geçen gün kan kaybettiğimizin farkındayızdır ve yanlışlarımızdan ders almışızdır.

Bu kenti yönetmek adına koltuklarında oturanlar olarak,bu kentte yaşayan vatandaşlar olarak ve önemlisi bu kentin sahipleri olarak,el ele verelim.
Bakın etrafınıza ; Kütahya,Afyon aldı başını gidiyor.Buralarda bizdeki ekonomik zenginlik te yok ama gerek kent yaşamı ve gerekse de soysal yaşam olarak bizi geride bıraktılar.Havaalanına bile sahip çıkamadık kapandı gitti.Bu geri kalmışlık bizleri rahatsız etmeli ve bir şeyleri harekete geçirmeliyiz.
Bakın, ‘atı alan Üsküdar’ı geçti ‘bile…
Yazarın Diğer Yazıları

» ​VALİ DEMİR, ”15 TEMMUZDA FETÖ’NÜN YAPTIĞ Devamı » » ​“CUNTA BOZUNTULARINA DEMOKRASİ DERSİ VER Devamı » » İSTİKLAL MARŞI’MIZA SAYGISIZLIK YAPAN IRA Devamı » » SATILIK DEVLET HEM DE BAHÇELİ Devamı » » YENİ VALİ MEDYAYA ÖNEM VERİYOR’ DEDİK AMA Devamı » » REKTÖR ÇELİK,ÇELİK GİBİ ÇIKTI Devamı » » TANZANYA’DAKİ OKUL SKANDALI Devamı » » UŞAK’A YENİ BİR OLUŞUM GEREKLİ Devamı » » GAZETECİLER GÜNÜNE FRANSIZ KALANLAR.. Devamı » » BAYRAM HEDİYESİ Devamı » » UŞAK BU KADAR MI SAHİPSİZ ..? Devamı » » CİNAYET OLAYINDAKİ SKANDALI JANDARMA GÖRD Devamı » » ZAT-I MUHTEREMİN MASKESİ Devamı » » BELEDİYE BAŞKANININ SÖZÜ GEÇMİYOR MU? Devamı » » DANSÖZE POLİS KORUMASI Devamı » » İÇİMİZ KAN AĞLIYOR Devamı » » 12 HAZİRAN’DAKİ DEPREM KAÇ ŞİDDETİNDE OLA Devamı » » EMNİYETTEKİ UÇKURUNA DÜŞKÜN POLİSLER Devamı » » ŞU UÇKUR MESELELERİ Devamı » » GAK DESEK OLMUYOR,GUK DESEK OLMUYOR Devamı »