11.01.2012

GAZETECİLER GÜNÜNE FRANSIZ KALANLAR..

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü biraz buruk ta olsa en güzel şekilde kutladık.Bu mutlu günümüzde bizleri anımsayarak gerek yazılı mesaj yayınlayanlara,gerek telefonla arayarak kutlayanlara ve gerekse de bizlerle birlikte olarak onurlandıranlara çok teşekkür ediyoruz.

10 Ocak sabahı UOSB’de başkan Yıldırım’ın sürpriz Gazeteciler Günü pastasıyla başlayan günümüz, öğleyin Belediye Başkanı Erdoğan’ın verdiği yemekle devam etti.Akşam saatlerinde de Emniyet Müdürü Demirtaş’ın Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaretiyle günümüzün finali yapıldı.Gazetecilere sürekli destek olan Sayın Yıldırım ve Sayın Erdoğan ile Sayın Demirtaş’a teşekkür ediyoruz.

Sayın Demirtaş,kısa bir süre önce Uşak’a atanmış olmasına karşın,Polis teşkilatının araç gereç ve teknik donanımı açısından yetersiz olduğunu görmüş ve başta emniyet binasının yenilenmesi olmak üzere,bazı konularda projeler üretmiş.Ziyareti sırasında oldukça heyecanlı ve arzulu olduğunu gördük.Bu görev aşkıyla çok şeyler yapacağının sinyalini verdi.Bizlere de ‘yasalar çerçevesinde her zaman yanınızdayız.Doğru bilgi ve haber konusunda 24 saat telefonlarım açıktır.Basınla iyi ilişkiler içinde olmak istiyoruz’mesajı verdi.Herşeyden önce cemiyetimizi ziyaret ederek bizleri onurlandırdı bu soğuk kış gününde içimizi ısıttı. Genelde’gelen gideni aratır’denirdi ama bu kez öyle değil gibi.Umarız yanılmayız….

Sayın Valimiz Çakacak başta olmak üzere,yazılı kutlama mesajları yayınlayan Uşak Milletvekillerimiz Mehmet Altay,Dilek Akagün Yılmaz ve İsmail Güneş ile birlikte ertesi gün kahvaltıda bir araya geldiğimiz Memursen ve Diyanet Sen,Uşak Sağlık-Sen,Birlik-Sen,Eğitim  Birsen başkanlarına da teşekkür ediyoruz.CHP İl Başkanı Ünal,MHP İl Başkanı Öztürk,Muhasebeciler Odası Başkanı Yılancıoğlu,eski Tabip Odası Başkanı Aydın’a da katkıları için teşekkür ediyoruz.Bunların hepsi çok güzel ve hoş şeyler.Neredeyse bir yıllık yorgunluğumuzu unutur gibi olduk.Ama özellikle Ticaret Odası gibi ,Karma Organize Sanayi Bölgesi gibi,UGİAD;USİAD gibi ,Esnaf Birlikleri gibi kuruluşların Gazeteciler Günü’ne Fransız ! kalmalarını da yadırgadık…
 
UŞAK HAVAALANI SAHİPSİZ Mİ?
 
Bilemiyorum bir tek beceriksiz il biz miyiz? Bir türlü uçak seferlerinin devamını sağlayamıyoruz.Yeri geldiğinde Uşak ekonomisi şöyle,sanayisi böyle diye övünüyoruz. Gerçekten de son zamanlarda Uşak ,gerek sanayisi ve ekonomisiyle ve gerekse de istihdam açısından başarılı.Ama ne hikmetse şu uçak seferlerini bir türlü halledemedik.Bunda da en büyük görev Ticaret ve Sanayi Odası başta olmak üzere, kenti yönetenlerle milletvekillerine düşüyor.Hep birlikte Uşak olarak Ankara’nın yolunu tutup,kapı kapı gezerek THY’nı ikna etmemiz gerekiyor.

Bu amaçla son yapılan Ankara ziyaretinde Vali Çakacak ile birlikte Uşak Platformu üyeleri, başta UOSB Başkanı Ali Yıldırım,Ticaret Borsası,Deri Sanayicileri Derneği, UGİAD, USİAD gibi sivil toplum örgüt temsilcileri vardı ama ne hikmetse Ticaret Odası ortalıkta yoktu. Sayın Kuvvet’in işi olabilir (bazılarına matbaa kurma işiyle uğraşıyormuş!)ama en azından Meclis Başkanı’nın orada olması gerekmiyor muydu?Bu ayrılık gayrılık niye? Gavura darılıp ta oruç bozanlar gibi olmak Uşak’a ne gibi katkılar sağlayabilir? Bunların düşünülmesi ve Uşak’ın çıkarları söz konusu olduğunda dargınlıkların ve kırgınlıkların bir kenara bırakılarak hareket edilmesi gerekirdi…
Yazarın Diğer Yazıları

» ​VALİ DEMİR, ”15 TEMMUZDA FETÖ’NÜN YAPTIĞ Devamı » » ​“CUNTA BOZUNTULARINA DEMOKRASİ DERSİ VER Devamı » » İSTİKLAL MARŞI’MIZA SAYGISIZLIK YAPAN IRA Devamı » » SATILIK DEVLET HEM DE BAHÇELİ Devamı » » YENİ VALİ MEDYAYA ÖNEM VERİYOR’ DEDİK AMA Devamı » » REKTÖR ÇELİK,ÇELİK GİBİ ÇIKTI Devamı » » TANZANYA’DAKİ OKUL SKANDALI Devamı » » UŞAK’A YENİ BİR OLUŞUM GEREKLİ Devamı » » CAFER ŞAHİN MERKEZE,DERS OLSUN HERKEZE Devamı » » BAYRAM HEDİYESİ Devamı » » UŞAK BU KADAR MI SAHİPSİZ ..? Devamı » » CİNAYET OLAYINDAKİ SKANDALI JANDARMA GÖRD Devamı » » ZAT-I MUHTEREMİN MASKESİ Devamı » » BELEDİYE BAŞKANININ SÖZÜ GEÇMİYOR MU? Devamı » » DANSÖZE POLİS KORUMASI Devamı » » İÇİMİZ KAN AĞLIYOR Devamı » » 12 HAZİRAN’DAKİ DEPREM KAÇ ŞİDDETİNDE OLA Devamı » » EMNİYETTEKİ UÇKURUNA DÜŞKÜN POLİSLER Devamı » » ŞU UÇKUR MESELELERİ Devamı » » GAK DESEK OLMUYOR,GUK DESEK OLMUYOR Devamı »