22.09.2015

YENİ VALİ MEDYAYA ÖNEM VERİYOR’ DEDİK AMA…….

Uşak Valisi Ahmet Okur’un,koltuğuna oturur oturmaz,öncelikli olarak Uşak medyasıyla tanışma kahvaltısı düzenlemesini önemseyerek katıldık.’ Yeni Vali ,demek ki medyaya önem veriyor’dedik.
 
Çünkü bundan önceki valilerin böyle bir tercihi olmamıştı.Ama toplantı beklediğimiz gibi olmadı.Bizimkiler herzamanki gibi bir çuval inciri berbat ettiler.Basınla tanışma toplantısını İl Koordinasyon Kurulu toplantısına çeviriverdiler.
 
Uşak’ın çiçeği burnunda Valisi Ahmet Okur,güleryüzlü,pozitif enerji yüklü biri gibi geldi bana.Kahvaltı sonrası kısa bir konuşma yaptı.Duygu ve düşüncelerini paylaştı.Sonrası, İl Koordinasyon Kurulu toplantısı havasında gelişti.Bizimkiler,sanki üzerlerine vazifeymiş gibi,sanki daire müdürleriymiş gibi, pembe tablolar çizerek, basın ile ilgili olmayan konularda dilek ve temennilerde bulundular.Uşak’ın sorunsuz il oluşundan,pis kokusundan,hava kirliliğinden,yapılmayan yolundan bahsettiler.İlgili daire müdürü havasında ahkam kestiler.Ne yazık ki basın ile ilgili sorunlardan hiç bahsedilmedi .Demek ki sorunsuz bir  Uşak ve sorunsuz bir medya çalışanları kimliğiyle hayatlarından memnunlar.
 
UŞAK, İNTİHARDA TÜRKİYE BİRİNCİSİ

Uşak’ın intihar konusunda Türkiye 1.si olduğunu ve uçkuruna düşkün bir il olarak,fuhuşta önemli bir noktada olduğumuzdan,giden valisi başta olmak üzere medyaya baskı uygulanmasına gözlerini kapattılar.Yaptığı haberden dolayı soruşturma geçiren arkadaşlarına sahip çıkma cesaretini gösteremeyenlerden daha ne beklenirdi ki….

Neyse konuyu fazla uzatmayalım,bayramlık ağzımı açmayayım…

Vali Okur, kısa sürede Uşak ile ilgili edindiği izlenimleri ve düşüncelerini de paylaştı.Herkesin suç işleme özgürlüğü bulunduğunu ama ,bedelini de ödeyeceğini unutmaması gerektiğini vurguladı.Uşak’ın sanayileşme ve istihdam konusunda bir sıkıntısının olmadığını,daha fazla yatırımcı çekebilmek için de, Uşaklı girişimcilerin de yer alabileceği tarım ve hayvancılık sektörünün daha fazla gelişmesi yönünde çalışmalar yürüteceklerini söyledi.Uşak’ın tanıtımı konusunda bundan önce başlanılmış projelerin sürdürüleceğini, yeni çalışmalar ve hazırlanacak projelerle, ilin tanınırlığı konusunda konulan hedeflere ulaşmak için gayret gösterileceğini söyledi.

Sonuçta,basın ile tanışma toplantısı yapan Vali Okur,herhalde kim hangi gazetede veya televizyonda görev yapıyor merak etmemiş olacak ki,bizlerle tanışma gereğini duymadı . Medyadasürekli yer almaktan hoşlanmadığını da söyleyerek,Uşaklı medya çalışanlarıyla tanışma toplantısını,tanışamadan sonlandırdı…
 
OLMASAN DA OLUYORMUŞ !

1 Kasım seçimlerine artık sayılı günler kaldı.Uşak Ak Parti’de 7 Haziran seçimlerinde 2.sıradan aday gösterilen Eyüp Gökhan Özekin,10 Kasım’da gazetelere verdiği ‘Olmasaydın da Olurduk’ şeklindeki ilanları nedeniyle tartışma konusu olmuş,partisinin Uşak’ta bir milletvekilliğini kaybetmesine neden olmuştu.Demek ki Ak Parti yönetimi yaptığı hatayı anlamış ve kendisini bu kez sıralamaya koymamıştı.Adeta ‘olmasan da olur’ diyerek eleştirilere kulak veren Ak Parti, böylece isabetli bir karar vererek, yapılan yanlıştan geri dönmüş oldu…
 
CHP’DE ERDOĞAN TRANSFERİ İSTİFA GETİRDİ

Geçtiğimiz yerel seçimlerde CHP’den belediye başkan adaylığı gündeme gelen ancak,o zamanki Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz başta olmak üzere, bir grup partilinin tepki göstermesi üzerine,eski Belediye Başkanı Ali Erdoğan’ın CHP’ye transferi gerçekleşmemişti.Ancak bu kez, başta Milletvekili Özkan Yalım,Ulubey Belediye Başkanı Ali Rıza Ada,Sivaslı Belediye Başkanı Nihat Sazlıgöl’ün girişimleriyle,  Ali Erdoğan’ın CHP’ye transferi sağlandı.
 
EVLERE ŞENLİK BİR BASIN TOPLANTISI
 
7 Haziran seçimlerinde 2.Sıra Milletvekili adayı olan İsmet Akın,Ali Erdoğan’ın 2.sıradan aday gösterilmesine ve kendisinin 3.sıraya kaydırılmasına tepki olarak,milletvekilliği adaylığından çekildiğini bir basın toplantısı ile açıkladı.Evlere şenlik bir basın toplantısı izledik.İsmet Akın,basın açıklamasında“Partimize değişik fikirlerden insanların katılmasından çekinmeye, endişe etmeye gerek yok. Hiç kimse, hiç bir zümre, hiç bir grup partimizi ele geçiremez. Çünkü sizler Cumhuriyet Halk Partisi'nin gerçek sahiplerisiniz. Bizler hancıyız, onlar yolcu. Mustafa Kemal Atatürk'ün de dediği gibi, eğer  gelenler makam ve mevki amacında ise  ’ geldikleri gibi giderler’ dedi.

Bir saat sonra da Milletvekili adayları Özkan Yalım ve 2.sıra milletvekili adayı Ali Erdoğan İl binasında medyanın önüne çıktı.Özkan Yalım,Ali Erdoğan isminin Uşak’ta bir marka olduğunu,2 milletvekili çıkarmak için yola çıktıklarını ve 2019’daki belediye seçimlerini de kazanacaklarını dile getirerek Uşak’ta 1.parti olacaklarını söyledi.
 
ATATÜRK RESİMLİ KRAVATIYLA ELEŞTİRİLERİ YANITLADI

CHP’ye transferi olay yaratan Belediye eski Başkanı Ali Erdoğan ise,Atatürk resimli kravatını göstererek;’beni haksız yere Atatürk karşıtı gibi göstermeye çalışıyorlar. Atatürk’ün Uşak’a ilk dikilen büstünü bir okul mahzeninden çıkararak Kent Tarihi Müzesi’ ne ben koydum. “Cumhuriyeti Böyle Kazandık” fotoğrafını ilk olarak gündeme 1999 yılında ben taşıdım. İsmetpaşa Caddesi’ne onun büstünü ben diktim. Başkaları kaldırdı.KuvayiMilliye’nin öncülerinden İbrahim Tahtakılıç’ın isminin bir caddeye verilmesi benim dönemimde oldu.Ben laf değil iş yaptım.Yaptığım işlere bakmak gerek”diyerek ,kendisiyle ilgili eleştirilere yanıt verdi.
 
ALİ ERDOĞAN’IN 10 BİN ŞAHSİ OYU HESAPLARI ALTÜST EDEBİLİR

2 basın toplantısındaki fotoğrafa baktığımızda,CHP’de sular kolay kolay durulmayacak gibi gözüküyor.1 Kasım seçimlerine bir aylık süre kaldı . Bu sürede bakalım derenin altından ne sular geçecek hep birlikte göreceğiz..

Sonuç olarak; Ak Parti’nin ve CHP’nin birer Milletvekilliği garanti.MHP’de Durmuş Yılmaz, isminin ağırlığıyla,Bahçeli’nin izlediği kötü politika tablosunu pembeye çevirebilecek mi merak konusu.Zira Ali Erdoğan’ın MHP’lilerin oylarıyla belediye başkanı seçildiğini,alevi oylarını da blok olarak alacağını düşündüğümüzde,evdeki hesabın çarşıya uymayabileceği görülüyor . Zira Ali Erdoğan’ın en azından 10 bin oyunun olduğu,daha önceki anket çalışmalarında tesbit edilmişti…
 
 
 
 
 
 
Yazarın Diğer Yazıları

» ​VALİ DEMİR, ”15 TEMMUZDA FETÖ’NÜN YAPTIĞ Devamı » » ​“CUNTA BOZUNTULARINA DEMOKRASİ DERSİ VER Devamı » » İSTİKLAL MARŞI’MIZA SAYGISIZLIK YAPAN IRA Devamı » » SATILIK DEVLET HEM DE BAHÇELİ Devamı » » REKTÖR ÇELİK,ÇELİK GİBİ ÇIKTI Devamı » » TANZANYA’DAKİ OKUL SKANDALI Devamı » » UŞAK’A YENİ BİR OLUŞUM GEREKLİ Devamı » » GAZETECİLER GÜNÜNE FRANSIZ KALANLAR.. Devamı » » CAFER ŞAHİN MERKEZE,DERS OLSUN HERKEZE Devamı » » BAYRAM HEDİYESİ Devamı » » UŞAK BU KADAR MI SAHİPSİZ ..? Devamı » » CİNAYET OLAYINDAKİ SKANDALI JANDARMA GÖRD Devamı » » ZAT-I MUHTEREMİN MASKESİ Devamı » » BELEDİYE BAŞKANININ SÖZÜ GEÇMİYOR MU? Devamı » » DANSÖZE POLİS KORUMASI Devamı » » İÇİMİZ KAN AĞLIYOR Devamı » » 12 HAZİRAN’DAKİ DEPREM KAÇ ŞİDDETİNDE OLA Devamı » » EMNİYETTEKİ UÇKURUNA DÜŞKÜN POLİSLER Devamı » » ŞU UÇKUR MESELELERİ Devamı » » GAK DESEK OLMUYOR,GUK DESEK OLMUYOR Devamı »