14.01.2017

BİLİYORUZ. GURUR DUYUYORUZ.

Geçen haftaki köşe yazımda zor günlerden geçtiğimizi ve üzerimizde oynanmaya çalışılan oyunlardan bahsetmeye çalışmıştım. Ulusal yazılı ve görsel medyada hemen, hemen her gün ve her dakika ya bir haber veya birkaç konuklu haber programlarında yaşanan olayların uluslar arası, askeri, siyasal ve ekonomik yönden irdelemesi yapılmakta.

Bizlerde yerel medya olarak çorbada tuzumuz bulunsun diye aklımızın yettiği, kalemimizin yazdığı kadar katkılar vermeye çalışıyoruz.

Yaşadıkça programı ile yerel kanaldan, her kanal ve gazetenin yazdıklarından çok yazmadıklarından ve Tv kanallarında konuşulmayandan konuşmaya çalışmıştık. Belki de yaşadıkça programının ulusal kanallardaki programlardan daha uzun ömürlü olmasının sebebi de buydu.

Zor günlerden geçtiğimizi biliyorum. Ülkemizde bunu fark etmeyen hiçbir kimsenin de olmadığını biliyorum.

Toplumda bencilliğini gizleyemeyecek kadar bireysel ve menfaatçi olan çok küçük kesimin dışında her bir insanımızın kendi çapında ne yapabilirim? Ne yaparsam, ülkemiz üzerinde oynanan oyunları bozabilirim diye düşündüğünü adım gibi biliyorum.

Bu günlerde kamusal alanlarda görev yapmanın, hele atanmış ve seçilmiş olmanın, güvenlik gücü olarak canını hiçe sayarak görev yapmanın ne demek olduğunu çok iyi biliyorum.

Fabrikasının kapısını kendi kazancından çok ülke ekonomisinin kazancını düşünerek açan girişimcimizden, iş makinesinin başına, alacağı ücretten çok ülkesi için üretmeye çalışan işçiye,  ekonominin çarklarının dönmesi için eşinden, dostundan borç alarak ödemelerini yapan esnafımıza, ülkemizin içinde bulunduğu durumun farkında olan bu nedenle, az olan emekli aylığını ucu, ucuna denk getirerek bu zor günlerin geçmesine şikâyet etmeden katkı veren emekli ve ücretlimizi gördükçe nasıl, asil bir milletin ferdi olduğumu görüp duygulanıyor ve gurur duyuyorum.

Bu zor günler bir gün geçecek. Her şey dengelenecek. Kim ne kadar karamsar düşünürse düşünsün, huzur dolu günler bizi bekliyor bunu biliyoruz.

Bu zor günler geçtiği zaman bu coğrafyada yaşan insanların beklentisi ne biliyor musunuz? Çok şey beklemiyorlar. Sadece ve sadece beklentileri, yarın kaygısı olmadan yaşayacakları bir ülke ve her devrin adamı olan olanların bu defa küme düşmeleri.

Saygılarımla.
 
 
 
Yazarın Diğer Yazıları

» ​YOKSA SİZ HALA… Devamı » » ​TATİL Mİ? SİZ GİDİN BİZ GELEMİYORUZ. Devamı » » ​EY, SEVGİ. Devamı » » ​UŞAK İLİNE YATIRIM YAPMAK, BAŞKA İLLERE Devamı » » ​ABD NİN YANLIŞ HESAPLARI. Devamı » » ​ARTIK HERŞEY ORTADA Devamı » » ​GELECEK YIL DAHA MUTLU OLMAK ELİMİZDE Devamı » » ​TAHMİN VE GİRİŞİMCİLİK Devamı » » ​DEĞİŞİMİ OKUYAMAYAN KAYBEDER. Devamı » » BUNDAN SONRA NE OLUR Devamı » » İPTEKİ ÇAMBAZ Devamı » » BİR ELLERİ İŞTE, BİR ELLERİ RAKİPTE. Devamı » » ​KALKINMANIN PLANI YAPILIYOR? Devamı » » GELECEKTE, BİR GÜN GELECEK. Devamı » » ESKİLERİN TECRÜBELERİ, YENİLERİN KURUMSAL Devamı » » ​HİÇ DÜŞÜNDÜKMÜ? Devamı » » BABALAR GİBİ Devamı » » KARNELER DAĞITILDI, NOTUNUZU GÖRDÜNÜZMÜ? Devamı » » ​BU YAZ NASIL GEÇECEK? Devamı » » 2017NİN İKİNCİ YARISINDA EKONOMİ NE OLUR? Devamı » » YENİ DÖNEM. YENİ EKİPLER. Devamı » » BİL, BUL, UYGULA. Devamı » » ​AVR-AS-KA SAVAŞLARI Devamı » » DOLAR NE OLUR ? Devamı » » SAVAŞLAR, EKONOMİLER VE BİZ. Devamı » » İŞ BİLENİN Devamı » » BUMERANG ETKİSİ Devamı » » ​NEYİ DEĞİŞTİRDİK Ki Devamı » » UMUDUMUZU KAYIPMI EDERİZ, YOKSA UMUDUMUZU Devamı » » KISKANMAK MI? YOKSA ÖRNEK Mİ ALMAK LAZIM Devamı » » ​HER YAŞADIĞIMIZ SORUNUN ÇÖZÜMÜ ÇOK KOLAY Devamı » » ​PARA-PARA-PARA Devamı » » ASLINDA NEYİN SAVAŞI Devamı » » BİRİLERİ TRUMP’A SÖYLEMELİ Devamı » » KİMLER BAŞARILI OLABİLİR? Devamı » » KİM AKILLI? Devamı »