22.05.2017

YENİ DÖNEM. YENİ EKİPLER.

AKP nin, 3. Olağan üstü kongresinden sonra parti içinde nelerin değişeceği, ülkemizde yaşayan herkesi etkileyeceğinden, Tüm kesimleri ilgilendiren bir konudur.

Değişim sadece partide olan bir şey olarak kalmayacak, Bakanlar kurulunu etkileyecektir. Her bakan, devletin kalkınma planlarına sadık kalsa da, kişisel uygulama farklılıkları olacaktır.

Her ne kadar Cumhurbaşkanımızın danışmanları, her konuda fikir ve yorumlarını belirtseler de Bakanlar ve bakanlara bağlı Bürokratlarda, konular üzerine kendi fikir ve yorumlarını Cumhurbaşkanımıza ileteceklerdir.

Yani kim Bakan olursa olsun bir şey değişmez yargısı doğru değildir. Bakanlar değişince bakanların atayacağı İl müdürleri de değişecektir.
İl müdürlerinin değişmesi, resmi dairelerdeki etkili personelinde değişmesini sağlayacaktır.
Bu durum taşradan Ankara’ya giden sorunlar ve çözüm önerilerini de değiştirecektir.

Peki, bu durum Ülkenin yararına mı olur, yoksa zararına mı olur? Sorusunun cevabı gayet net ve açıktır. Atanacak Bakan ve atayacağı Bürokratlara bağlıdır.

Yeni kabineyi, eş zamanlı görevler bekliyor. Yapılacak çalışmalarda öncelik sıralaması tek, tek değil, ayni sıra numarasında bir den fazla kalemin yer aldığı çalışmaların yapılması gerekiyor.

Eskisinden daha hızlı çalışan, meclis, Bakanlar, Bürokratlar, partilerin İl ve ilçe yönetimleri, sivil toplum örgütleri.
Neden mi? Referandumun ardından çıkarılması gereken uyum yasaları, yeni yönetmelikler. Ülkemizde yıllardır sorun olmuş, ama çözülmemiş birçok konuyu ortadan kaldıracak, yeni yasalar ve yönetmelikler nasıl hayati ise, Sanayinin, Tarımın, lojistiğin, eğitimin ve emekli ve ücretlinin yaşadığı sorunlarında çözülmesi bir o kadar önemlidir.

Bu günlerden sonra Milletvekilliği, Bakanlık, Üst düzey Bürokratlık ve devlet memurluğu, daha fazla efor gerektirecektir.
Vatandaş olarak bizlere de Atanmış ve seçilmişlere yardımcı olmak, sabır göstermek, yapıcı eleştirilerde bulunmak gibi görevler düşmektedir.
Saygılarımla.
Yazarın Diğer Yazıları

» ​YOKSA SİZ HALA… Devamı » » ​TATİL Mİ? SİZ GİDİN BİZ GELEMİYORUZ. Devamı » » ​EY, SEVGİ. Devamı » » ​UŞAK İLİNE YATIRIM YAPMAK, BAŞKA İLLERE Devamı » » ​ABD NİN YANLIŞ HESAPLARI. Devamı » » ​ARTIK HERŞEY ORTADA Devamı » » ​GELECEK YIL DAHA MUTLU OLMAK ELİMİZDE Devamı » » ​TAHMİN VE GİRİŞİMCİLİK Devamı » » ​DEĞİŞİMİ OKUYAMAYAN KAYBEDER. Devamı » » BUNDAN SONRA NE OLUR Devamı » » İPTEKİ ÇAMBAZ Devamı » » BİR ELLERİ İŞTE, BİR ELLERİ RAKİPTE. Devamı » » ​KALKINMANIN PLANI YAPILIYOR? Devamı » » GELECEKTE, BİR GÜN GELECEK. Devamı » » ESKİLERİN TECRÜBELERİ, YENİLERİN KURUMSAL Devamı » » ​HİÇ DÜŞÜNDÜKMÜ? Devamı » » BABALAR GİBİ Devamı » » KARNELER DAĞITILDI, NOTUNUZU GÖRDÜNÜZMÜ? Devamı » » ​BU YAZ NASIL GEÇECEK? Devamı » » 2017NİN İKİNCİ YARISINDA EKONOMİ NE OLUR? Devamı » » BİL, BUL, UYGULA. Devamı » » ​AVR-AS-KA SAVAŞLARI Devamı » » DOLAR NE OLUR ? Devamı » » SAVAŞLAR, EKONOMİLER VE BİZ. Devamı » » İŞ BİLENİN Devamı » » BUMERANG ETKİSİ Devamı » » ​NEYİ DEĞİŞTİRDİK Ki Devamı » » UMUDUMUZU KAYIPMI EDERİZ, YOKSA UMUDUMUZU Devamı » » KISKANMAK MI? YOKSA ÖRNEK Mİ ALMAK LAZIM Devamı » » ​HER YAŞADIĞIMIZ SORUNUN ÇÖZÜMÜ ÇOK KOLAY Devamı » » ​PARA-PARA-PARA Devamı » » ASLINDA NEYİN SAVAŞI Devamı » » BİRİLERİ TRUMP’A SÖYLEMELİ Devamı » » KİMLER BAŞARILI OLABİLİR? Devamı » » KİM AKILLI? Devamı » » BİLİYORUZ. GURUR DUYUYORUZ. Devamı »