19.01.2011

ŞU UÇKUR MESELELERİ

Ama yıllardır,devletin gücünü kendi gücü sanıp görev yapmaya çalışanlar ile mücadele ettik.Olayların perde arkasını ve kapalı kapılar ardında olup bitenleri kamuoyuna aktarmaya çalıştık.

TANITIM YILINDA UŞAK
 
 
Uşak’ta olup bitenleri dilimiz döndüğünce anlatmaya,elimiz kalem tuttuğunca yazmaya çalışıyoruz.Kamuoyuna kendi penceremizden gördüklerimizi aktarıyoruz.Adliye koridorlarında çok gittik geldik ama,yaklaşık 25 yıllık gazetecilik hayatımda yapmış olduğum haberlerden ve yazmış olduğum makalelerden dolayı hiçbir ceza almadım.Çünkü sapla samanı karıştırmadık. Duygularımız,mantığımızın önüne hiç geçmedi.Ama yıllardır,devletin gücünü kendi gücü sanıp görev yapmaya çalışanlar ile mücadele ettik.Olayların perde arkasını ve kapalı kapılar ardında olup bitenleri kamuoyuna aktarmaya çalıştık.
 
ŞU UÇKUR MESELELERİ
 
Çok gerilere gitmeye gerek yok.Vali Ayhan Çevik dönemiyle başlayan ve Vali Kayhan Kavas dönemiyle devam eden süreçte,Uşak Uşak olalı öyle olaylar yaşadı ki,insanın inanası gelmiyor.Şimdi eski defterleri açıp konuyu dağıtmayalım ama,yine şu uçkur meselesinden bahsetmeden geçemeyeceğim.Öyle veya böyle,Vali Çevik’in adı bir uçkur olayına karıştı veya karıştırıldı.Sonunda gereği yapılarak Vali Çevik’in görev yeri değiştirildi sonra da merkeze alındı.Daha sonraki süreçte Vali Ali Fuat Güven dönemi kısa sürdü.Ne olduğunu anlayamadan Uşak değerli bir valisini kaybetti.Yerine Kayhan Kavas geldi.Bu dönemde yaşananların en çarpıcı örnekleri;Vali Kavas’ın sınava girmeden motor ehliyeti alması iddiası,Uşakspor’un göz göre mezara gömülmesi olayına seyirci kalınması,trilyonların hesabının sorulamamış olması ve hep bir ağızdan Fatiha okunması.Bu dönemde Uşakspor için çivi çakmayan Özel İdare’nin malum sponsor destekli trilyonluk bütçeyle yeniden liğlere dönme çabaları.
 
DALLAS DİZİSİNİ ARATMAYAN İDDİALAR
 
Daha sonra kentin namusu,emniyeti ve güvenliğinden sorumlu Emniyet Müdürü Şahin hakkındaki bir dansözün iddialarıyla başlayan,Dallas dizisini aratmayan iddialar.Makam odasında emniyet amirine ve alay komutanına küfür edildiğinin anlaşılmasına rağmen hiçbir yasal işlemin yapılmaması.Uşak Milletvekili Mustafa Çetin’den torpilli olduğu iddia edilen Emniyet Müdürü Şahin’in Uşak’tan ayrılmak istemesine rağmen bir türlü gitmemesi.En sonunda Milletvekili Çetin’in”yanlış yapan kim olursa olsun arkasında durmam.Emniyet müdürü yıprandı.Zaten kendisi de gitmek istiyor.İlk kararnamede gidecek”demesine rağmen ilk kararnamede gitmemesi.
 
 
KENTİMİZE SAHİP ÇIKALIM
 
Bir süre önce Uşak Olay Gazetesi olarak kaleme aldığımız”Uşak’taki birisi kayıp ta olabilir, 7 faili meçhul cinayet olayına ilave olarak,bugün detaylarıyla aktardığımız kurşunlama olaylarını değerlendirdiğimizde nasıl bir Uşak fotoğrafı ortaya çıkıyor acaba.Bu fotoğrafı karşımıza aldığımızda  ne hissediyoruz.Bir kez daha düşünelim…..Tanıtım yılı ilan ettiğimiz 2011’de çirkinlikleri ortadan kaldıralım.Üzerlerini  örtmeyelim.Bu kent hepimizin. Kentimize sahip çıkalım.
 
Yazarın Diğer Yazıları

» ​VALİ DEMİR, ”15 TEMMUZDA FETÖ’NÜN YAPTIĞ Devamı » » ​“CUNTA BOZUNTULARINA DEMOKRASİ DERSİ VER Devamı » » İSTİKLAL MARŞI’MIZA SAYGISIZLIK YAPAN IRA Devamı » » SATILIK DEVLET HEM DE BAHÇELİ Devamı » » YENİ VALİ MEDYAYA ÖNEM VERİYOR’ DEDİK AMA Devamı » » REKTÖR ÇELİK,ÇELİK GİBİ ÇIKTI Devamı » » TANZANYA’DAKİ OKUL SKANDALI Devamı » » UŞAK’A YENİ BİR OLUŞUM GEREKLİ Devamı » » GAZETECİLER GÜNÜNE FRANSIZ KALANLAR.. Devamı » » CAFER ŞAHİN MERKEZE,DERS OLSUN HERKEZE Devamı » » BAYRAM HEDİYESİ Devamı » » UŞAK BU KADAR MI SAHİPSİZ ..? Devamı » » CİNAYET OLAYINDAKİ SKANDALI JANDARMA GÖRD Devamı » » ZAT-I MUHTEREMİN MASKESİ Devamı » » BELEDİYE BAŞKANININ SÖZÜ GEÇMİYOR MU? Devamı » » DANSÖZE POLİS KORUMASI Devamı » » İÇİMİZ KAN AĞLIYOR Devamı » » 12 HAZİRAN’DAKİ DEPREM KAÇ ŞİDDETİNDE OLA Devamı » » EMNİYETTEKİ UÇKURUNA DÜŞKÜN POLİSLER Devamı » » GAK DESEK OLMUYOR,GUK DESEK OLMUYOR Devamı »