Temmuz ayının sonunda yapılacak Kanyon koşusuna tüm vatandaşlar davet edildi.

45 kilometrelik uzunluğu ile Dünyanın en büyük ikinci büyük kanyonu olma özelliğine sahip Ulubey kanyonlarında geçtiğimiz haftalarda hava balonu ile yapılan denemeler sonrası şimdide ultra maraton koşusu düzenlenecek.  Her katılımcıya t-shirt, çanta, göğüs numarası ve parkuru bitirdiğinde finisher madalyası verilecek.

Ulubey Ultra Trail grubu olarak organizasyonunda düzenlenen koşu 26 Temmuz Cuma ve 27 Temmuz Cumartesi tarihleri arasında yapılacak koşuya profesyonel olmayanda katılabilecek.  Bu yıl ilki yapılacak olan Ulubey Kanyonlarında bulunan tarihi ve coğrafi birçok güzelliklein eşliğinde yapılacak koşuya, paralimpik sporcular, gazi ve şehit yakınlarının kayıtları ücretsiz olacak. Tüm parkurlar Ulubey Kanyon Tabiat Parkında başlayıp bitecek.

Koşuya katılmak isteyenlerin başvuru bölümünden gerekli formu doldurması ve katılmak istediği kategoriye ait katılım ücretini yatırması gerekiyor. Başvuru kayıtları 19 Temmuz 2024 saat 23:59:59’a kadar devam edecek. Koşuya, paralimpik sporcular, gazi ve şehit yakınlarının kayıtları ücretsizdir.

BAŞVURU FORMU İÇİN TIKLAYIN

Katılım Koşulları Şöyle Açıklandı;

 1. 10 K Ulubey Koşusu. 25 K Blaundos Koşusu, 60 K Clandras Köprüsğü koşusu olarak üç parkurdan oluşmaktadır Kanyon Ulubey Ultra Trail, Ulubey / Uşak sınırları içerisinde ve çevresindeki yer alan köy patikalarında gerçekleşen bir arazi koşusudur. Katılımcılar doğal köy yaşamını koşarak keşfederler.
 2. Katılımcıların ve koşucuların gelişinden önce ek sağlık kontrolleri veya koşulları Resmi kurumlarca talep edilebilir.(ateş ölçümü vb.)
 3. Yarışmacılar yarış boyunca organizasyon tarafından işaretlenen parkurda koşacaktır. İşaretler arazi yapısına göre minimum 30 metre maksimum 100 metre aralıklar ile konulmuştur.
 4. Parkur içinde su belirlenen aralıklarla ve yetecek miktarda organizasyon tarafından sağlanacaktır. Her koşucu yeterince su almak ve içmek zorundadır. Dehidrasyon sebebiyle serum takılması gereken koşucu ilkinde 2 saat, ikincide 4 saat daha sonra yarıştan çıkarılma cezası alır.
 5. Zorunlu malzemelerin yarış esnasında bulundurulmaması yarıştan çıkarılmaya sebep olur. Organizasyon görevli ve hakemleri yarışın herhangi bir anında zorunlu malzeme ve çanta kontrolü yapma hakkına sahiptir. Zorunlu malzemeleri herhangi bir sebeple yanlarında bulundurmayan ya da yukarıda belirtilen kurallara uymayan sporcular, hakem kararıyla yarış dışı bırakılan sporculara ücret iadesi yapılmaz.
 6. 60 K  parkuru için CP noktalarımızda vegan ve normal gıdamız bulunacaktır, katılımcılarımızın bireysel gıdalarını getirmeleri tercihlerine bağlıdır.
 7. 25K, 60K  yarışmalarına 18 yaşını doldurmuş kişiler başvurabilir. 10K yarışmalarına 13 yaş ve üzeri çocuklar ailelerinin risk kabul formunu ve taahhütnameyi imzalamaları dahilinde koşabilirler.
 8. Ana etkinlik alanı ve kontrol noktalarında belirlenen alanlar dışında çöp atmak, ilkinde 2 saat süre daha sonra yarıştan çıkarılma ile cezalandırılır.
 9. Katılımın gerçekleşebilmesi için, katılımcının başvuru bölümünden gerekli formu doldurması ve katılmak istediği kategoriye ait katılım ücretini yatırmış olması gerekir. Katılımcıların yarış boyunca üzerlerinde taşımakla yükümlü oldukları göğüs numaraları, programda belirlenen saatlerde kayıt masasından dağıtılacaktır.
 10. Kayıtlar 19 Temmuz 2024 saat 23:59:59’da kapatılacaktır. Kayıtların kapanmasının ardından kategoriler arasında değişiklik / geçiş gerçekleştirilemez. Kayıt kontenjanının dolması durumunda kayıtlar belirtilen tarihten daha önce kapatılabilecektir. 11- Yarış boyunca profesyonel arama kurtarma ve sağlık ekipleri görev alacaktır. Parkur üzerinde organizasyon tarafından belirlenmiş noktalarda ambulans ve sağlık ekipleri bulundurulacaktır. Medikal ekip, sporcuların tıbbi durumunu değerlendirerek, yarışın herhangi bir noktasında tek taraflı olarak koşucuyu yarıştan çıkarabilir.
 11. Yarışın rotasının sorumluluğu ve yarış süresince yönetim yarış direktöründedir. Rota, koşuculara yarış öncesinde etkinlik sitesi harita görseli ve gps datası şeklinde verilecektir. Hava koşulları, salgın, mücbir sebepler veya diğer etmenler sebebiyle yarış rotası değiştirilebilir, yarış ertelenebilir veya iptal edilebilir. Buna karar vermek yarış direktörünün yetkisindedir. Yarış öncesi gerçekleşecek brifingde nihai bilgiler koşuculara aktarılacaktır.
 12. Kayıt yaptıran sporcular, yarış start saati öncesi yarışmacı kitlerini almakla yükümlüdür. Etkinlik bittikten sonra herhangi bir şekilde kit dağıtımı/gönderimi yapılmayacaktır.
 13. Bitiş noktasına belirlenen cut off sürelerinde ulaşamayan katılımcılar diskalifiye olur ve etkinlik alanına transfer edilir fakat finisher madalyaları kendilerine takdim edilir.
 14. İşaretleri takip ederek parkurda koşmak yarışmacının sorumluluğundadır. Patika koşularının doğasında kaybolmak (yanlış yerde koşmak) vardır.
 15. Transfer hizmeti verilmeyecektir.
 16. Zorunlu malzeme kontrolleri kit masasında ve start anında yapılacaktır. Kit masasında zorunlu malzemelerini göstermeyen katılımcılara kit teslimi yapılamamaktadır. Zorunlu malzemelerin kontrolleri yapılacağından ve risk kabul formu doldurulacağından 25K ve 60K mesafelerinde toplu kit alımı olmayacaktır. 10 k mesafesinde toplu kit alımı yapılabilecektir.

Maraton Ödülleri

Yarışma kategorileri: Genel sıralama kadın/erkek ilk 3-Yaş grupları Kadın/Erkek 40- yaş – Kadın/erkek 40+ yaş )-Kadın/erkek 50+ yaş – Kadın Erkek 60+ yaş olarak belirlenmiştir. Kişinin yaşı, yarışma yılından kişinin doğum yılı çıkarılarak belirlenir.

 1. Her katılımcıya t-shirt, çanta, göğüs numarası ve parkuru bitirdiğinde finisher madalyası verilir.
 2. Para ödülü yoktur, sponsor ödülleri verilecektir.
 3. Yarışmada dereceye girenlere kupa/şilt yada Madalya verilir. Genel klasmanda dereceye girenlere yaş gruplarında ödül verilmez. Ödül töreni tüm kategoriler için yapılacaktır.
Editör: Ozan Yavuz