Bir Nisan şakasına hazır mısınız? Neden böyle başladım yazıma. Çünkü şaka gibi bir seçim kampanyası yaşandı yaşanıyor.

* Pazar günü sandık başına gidecek seçmen kimine iyi bir ders verecek, kimini de ödüllendirecek.

Ak Parti’de Karahallı banko şimdiki başkan Ali Topçu koltuğunu koruyan adaylar arasında. Ulubey’de ve Eşme’de şimdiki başkan Koçlu ve Çetin’in işi kolay değil.

Eşme’de Hacı Başkanın kazanması MHP adayı İlhan Özkan’ın alacağı oya bağlı. 300-350 oy alması halinde koltuğunu kaybedebilir. Sivaslı’da ise CHP adayı Kozaklı ile Ak Parti adayı Ahatcan’ın şansları eşit. 

Ak Parti elindeki başkanlık koltuğunu altın tepside hediye etmiş olacak

Banaz’daki seçimler üç bilinmeyenli denklem gibi. Birbirlerini hançerleyen hançerleyene. Şimdiki başkan Arpacı’nın aday gösterilmeyince adeta ‘gavura darılıp oruç bozanlar’ gibi, bağımsız olarak seçimlere katılması, yerine aday gösterilen Cevizci’nin ‘Cumhurbaşkanımız olmasa hanımlarımız bile bize oy vermez’ diyerek gündeme gelmesinin yanısıra evlere şenlik bir seçim kampanyası yürütmesi, CHP adayı Erdem’in bıyık altından gülerek pusuda beklemesi…

Bütün bunları değerlendirdiğimizde sonucu kestirmek zorlaşıyor. Ancak Sayın Erdem’in puslu havayı sevdiğini bunu fırsata çevireceğini bekliyoruz. Böyle olursa da Ak Parti elindeki başkanlık koltuğunu altın tepside hediye etmiş olacak ve siyasi sonuçlarına katlanacak. Faturanın kime kesileceği şimdiden belli. Milletvekili Sayın Tuğrul ile il Başkanı Sayın Yaşar.

* Ben kendisini okey gibi oynarım. Herhalde rüyalarına giriyorum ki, benimle uğraşıyor.

Gelelim merkeze. Son haftaya girildiğinde, adayların özellikle İyi Parti adayı Gür ile CHP adayı Yalım arasındaki birbirlerini suçlayıcı açıklamaları, ortamı bir hayli gerdi. Kendisine tuzak kurularak okey masasında yakalanma görüntülerinin yayınlanmasına sinirlenen Gür; ”Özkan Yalım’ı suçladı ve kendi üslubuna uymayan açıklamalarda bulunarak; “Okey oynamak ayıp bir şey değil. Ben kendisini okey gibi oynarım. Herhalde rüyalarına giriyorum ki, benimle uğraşıyor. Bundan sonra karşılaştığımda elini dahi sıkmayacağım. 31 Mart’ta Çakın’ı koltuktan indirecek olan benim, o değil ” dedi.

* Bu Seçim Çakın’ın Siyasi Kariyerindeki Son Seçimi

Belediye başkanı Mehmet Çakın, gazetecilerin sorularını yanıtladığı ‘Sözün Özü’ programında benim sorduğum ‘Aday tanıtım toplantısında sayın Cumhurbaşkanı kulağınıza ne dedi? Seçimleri kaybedersen gözüme gözükme mi dedi?’ Sorusuna, ‘Sayın Cumhurbaşkanımızın hassas olduğu bıyık ve 3 çocuk konusu var. Bunları söyledi’ yanıtını verdi.

Öyleyse bu seçimler Sayın Çakın’ın siyasi kariyerinde son seçim olacak.

* Milletvekili adayı olma şansı yok. Çünkü hem bıyığı yok hem de 3 çocuğu yok ….!